Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Christián vystopoval pachatele

ÚO Bruntál - služební pes vyznačil stopu k ubytovně, kde byl pachatel na návštěvě u známého 

Krádež ve skladu nářadí
V době od 1.8. do 11.10.2010 v Bruntále na ulici Rýmařovská dosud neznámý pachatel vnikl do garáže, která slouží majiteli jako sklad nářadí. Odcizil vrtací kladiva, úhlovou brusku, křovinořez a motorovou pilu. Svým jednáním způsobil škodu ve výši 29 tisíc Kč.
 
Služební pes Christian vystopoval pachatele vloupání do zahradních chatek
Vrbenští policisté už mají pachatele, který se na začátku září vloupal do dvou zahradních chatek. Z jedné z nich vypracoval přivolaný psovod se služebním psem Christianem stopu až k ubytovně, kde byl 30letý podezřelý na návštěvě u známého. Policistům se pak muž pod tíhou důkazů k trestné činnosti doznal. V těchto dnech mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření z přečinu krádeže a porušování domovní svobody. Těch se měl dopustit tím, že v době od 9. do 11.9.2010 ve Vrbně pod Pradědem v zahrádkářské kolonii Na Stráni rozbil okna dvou zahradních chatek, do kterých pak vnikl. Odcizil přepravku a 15 láhví piva, pečené kuřecí křidýlka s bramborovou kaší a v sousední chatce vzal slivovici i víno. Svým jednáním způsobil celkovou škodu ve výši 2 400 Kč. Některé věcí zkonzumoval a část zajistili a vrátili majiteli.
 
Kradl dřevo
Z přečinu krádeže bylo v těchto dnech ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření 25letému muži z Rýmařovska. Ten měl dne 24.7.2010 v katastru obce Kněžpole-Hájenka odcizit ze skládky vytěžené dřevní hmoty 48,08 metrů kubických pilařské kulatiny v hodnotě přes 67 tisíc a 20,47 metrů kubických vlákniny v ceně kolem 15 tisíc Kč. Odcizené dřevo naložil na nákladní vozidlo a nechal ho převést na Přerovsko k výkupci, kterému přislíbil, že přiveze ještě další dřevo. Ten mu dal zálohu 20 tisíc Kč, ale podezřelý se mu již neozval a slib nedodržel. 
 
Časopis si schoval pod tričko
Pod vlivem alkoholu dne 8.10.2010 přišel do obchodního domu v Bruntále 23letý muž, který si schoval pod tričko časopis Pro hockey v hodnotě 79 Kč a prošel pokladnou bez zaplacení. Byl zadržen pracovníkem ostrahy a přivolaní policisté zjistili, že se svého jednání nedopustil poprvé, ale již byl v minulosti za obdobný čin soudem potrestán. Při dechové zkoušce mu naměřili 2,82 promile alkoholu. Po jeho vystřízlivění mu následně sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu krádeže.       
                                                                                  
komisař por. Bc. Tušková Pavla
pisbr@mvcr.cz
12.10.2010

vytisknout  e-mailem