Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

AKTUALIZACE - Chovatelka nezajistila zvířatům dostatečnou péči

TRUTNOVSKO – Nyní ji hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. 

V těchto dnech policejní komisař postoupil spisový materiál státnímu zástupci s návrhem na podání obžaloby. Šestatřicetiletá žena si již převzala obvinění z přečinu týrání zvířat.

Chovatelce klademe za vinu, že minimálně od listopadu 2018 do konce ledna loňského roku omezovala výživu zvířat a v objektu bývalého zemědělského družstva je chovala v nevhodných podmínkách. Zcela vědomě neměla zvířatům zajistit pravidelný přísun krmiva i vody a také vyhovující životní podmínky. Svým jednáním pak měla způsobit úhyn jedné krávy, jedné jalovice, dvou prasat, jedné kozy a čtyř kusů drůbeže. Podle výsledku pitvy došlo ke smrti zvířat následkem dehydratace a vyhladovění s následným akutním srdečním selháním. V důsledku špatného výživového stavu musela být ještě dodatečně poražena tři prasata.

Policejní komisař po vyhodnocení všech důkazních prostředků dospěl k závěru, že obviněná žena nijak nezabránila utrpení zvířat. Neučinila také žádné kroky k odvrácení fatálních následků a zavinila tím ve větším počtu jejich uhynutí. Vzhledem k těmto okolnostem byl proto případ překvalifikován na přečin týrání zvířat.

V případě odsouzení hrozí ženě až pětiletý trest odnětí svobody. Stíhána je na svobodě.

nprap. Lukáš Vincenc
21. ledna 2020, 11:53
__________________________________________________________________________________________

V úterý 29. ledna jsme přijali oznámení o možném týrání zvířat ze strany chovatelky nedaleko obce Hostinné. Na jeho základě policisté provedli šetření v areálu bývalého kravína, který má v pronájmu 35letá žena. Při kontrole s inspektory Krajské veterinární správy zjistili několik mrtvých hospodářských zvířat, která uhynula zřejmě v důsledku nedostatečné výživy, konkrétně se jednalo o jednu jalovici, jednu krávu, tři prasata a čtyři kusy drůbeže. Na místě dále nalezli v podvyživeném stavu jednu kozu, tři prasata, husu a psa. O dalším osudu těchto zubožených zvířat nyní rozhodnou pracovníci Státní veterinární správy.

V dané věci jsme již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a případ nadále šetříme ve spolupráci se Státní veterinární správou. Zákon u zmíněného přečinu pamatuje až dvouletým trestem odnětí svobody.

nprap. Lukáš Vincenc
30. ledna 2019, 14:20

Odkazy do noveho okna

Týrání zvířat

21.1.2020 

Detailní náhled

Týrání zvířat

21.1.2020 

Detailní náhled

Týrání zvířat

21.1.2020 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem