Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Chodec srážku s vozidlem nepřežil

ZLÍNSKO: Řidiči hrozí až šest let za mřížemi  

Ve středu krátce před osmnáctou hodinou na přechodu pro chodce ve Zlíně srazil čtyřiasedmdesátiletý řidič osobního vozidla Toyota stejně starého chodce, který přecházel po přechodu pro chodce a těžce ho zranil. Čtyřiasedmdesátiletý muž ze Zlína svým zraněním následující den podlehl.

Řidič ze Zlína jel ve směru od Otrokovic do centra města, přičemž ve Zlíně – Prštném u nákupního střediska srazil chodce přecházejícího vozovku po přechodu pro chodce ve směru k nákupnímu středisku. Chodce odvezli po srážce záchranáři s těžkým zraněním do nemocnice. Řidič při dechové zkoušce nadýchal 0,18 promile alkoholu. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Ve čtvrtek odpoledne však těžce zraněný chodec i přes veškerou péči lékařů podlehl v nemocnici svým zraněním.

Kriminalisté prověřují dopravní nehodu jako trestný čin usmrcení z nedbalosti. Míra zavinění jednotlivých účastníků nehody je předmětem policejního prověřování. Trestní zákoník stanoví v případě prokázání viny a odsouzení viníka trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

 

6. ledna 2017, nprap. Monika Kozumplíková

Odkazy do noveho okna

Nehoda Zlín Prštné

Nehoda Zlín Prštné 

Detailní náhled

Nehoda Zlín Prštné 2

Nehoda Zlín Prštné 2 

Detailní náhled

Nehoda Zlín Prštné 3

Nehoda Zlín Prštné 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem