Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Chodec nepřežil střet s autem

VSETÍNSKO: Míra zavinění obou účastníků je předmětem dalšího šetření.  

Dopravní nehoda se stala dnes pět minut po půl šesté ráno na silnici první třídy č. 57 mezi obcemi Ústí a Leskovec. Dvaapadesátiletý řidič vozidla Opel Corsa jel ve směru jízdy od obce Ústí. Několik metrů za značkou konec obce Ústí srazil chodce, který šel při pravém okraji vozovky. Chodec zůstal po střetu ležet mimo silnici. Řidič neprodleně vystoupil z vozidla a snažil se muži poskytnout první pomoc. V poskytování první pomoci mu následně, až do příjezdu zdravotnické záchranné služby, pomáhali i policisté ze vsetínského obvodního oddělení, kteří přijeli po několika minutách po oznámení na místo nehody. Chodce se bohužel zachránit nepodařilo, zranění podlehl ještě před převozem do nemocnice. Zjistili jsme, že se jedná o pětašedesátiletého muže z Nového Hrozenkova. Míra zavinění obou účastníků je předmětem dalšího šetření. Dechová zkouška u řidiče byla negativní.
 
Muž, který při nehodě zemřel, měl tmavé oblečení, tudíž byl pro řidiče méně viditelný. Chodci by měli myslet na svoji bezpečnost a to i na pravidlo „Vidět a být viděn“, tzn. sledovat situaci v silničním provozu a svou viditelnost zvýšit použitím reflexních doplňků.  
 
V letošním roce se jedná o devátou smrtelnou dopravní nehodu v okrese Vsetín. Při nehodách zemřeli čtyři chodci, tři cyklisté a dva řidiči osobních vozidel. Tři chodci ze čtyř zemřeli při nehodách, které se staly za tmy, a všichni tři měli tmavé oblečení bez reflexních doplňků. 
 
2. října 2013, por. Mgr. Lenka Javorková
 
 
Odkazy do noveho okna

Střet chodce s osobním vozidlem

Střet chodce s osobním vozidlem  

Detailní náhled

Střet chodce s osobním vozidlem

Střet chodce s osobním vozidlem  

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem