Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

CHKO Brdy 2023

PŘÍBRAMSKO - V loňském roce hlídky udělily 413 pokut za porušení režimu vjezdu do chráněné oblasti. 

Policisté z obvodního oddělení Příbram – venkov mají již osm let na starost středočeskou část Chráněné krajinné oblasti Brdy s rozlohou kolem 175 km2, kde dohlížejí na veřejný pořádek. Jelikož se jedná o rozhlehlé území mnohdy s nepřístupným terénem, využívají speciální techniku, jako jsou terénní vozidla, čtyřkolky a drony.

V loňském roce hlídky udělily 413 pokut za porušení režimu vjezdu do chráněné oblasti (v roce 2022 – 363 případů) a zaznamenaly 96 případů neoprávněného parkování (v roce 2022 – 261 případů). Nejvíce blokových pokut rozdaly během měsíce června a září. Někteří občané nevědí, že i kdy se u lesa nenachází zákazová dopravní značka, nemohou dle zákona o lesích do něj vjíždět, ani v něm motorovými vozidly stát.

Vloni policisté neřešili ani jeden případ táboření s rozdělaným ohněm. Co se týká táboření v CHKO, tzv. pod širákem osoby spát mohou, jde o nocování bez přístřešku, a samozřejmě nesmí rozdělávat oheň, jinak jim hrozí až patnácti tisícová pokuta. Příslušníci policie v chráněné oblasti loni ale řešili dva případy trestných činů, šlo o pytláctví a krádež nafty z pracovního stroje. Desetkrát hlídka vyjížděla k prověření nálezu munice s následným přivoláním pyrotechnika.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
komisař
P ČR Příbram
3. leden 2024

vytisknout  e-mailem