Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Chcete přijít o desetitisíce?

ZLÍNSKO: Běžte na předváděcí akci.  

Ačkoli si již někteří z nás mysleli, že po odvysílání dokumentu „Šmejdi“ si již lidé dostatečně uvědomí, že na ně na předváděcích akcích nic dobrého nečeká, opak je pravdou.
Důkazem je středeční předváděcí akce, která se konala dopoledne v jednom z otrokovických hotelů. V salonku se okolo deváté hodiny sešlo asi dvacet seniorů ze Zlínska. Ty pravděpodobně prodejci předem obtelefonovali a řekli jim, že vyhráli cenu, pro kterou si mají přijít. Ti co přišli, údajně zažili filmové zpracování „Šmejdů“ na vlastní oči. Nevýhodné smlouvy na třicet pět tisíc korun nakonec podepsaly dvě ženy. Seniorky svorně uvádějí, že tak učinily pod nátlakem. Později si vše uvědomily a chtěly smlouvy stornovat. To však třiačtyřicetiletý prodejce z Mělníka odmítl. Údajně k tomu není kompetentní. Z bezvýchodné situace obě ženy zachránila až hlídka městských strážníků. Ve spolupráci s policejní hlídkou z Otrokovic zákonnými argumenty přinutili prodejce smlouvy stornovat.
V současné chvíli je tento případ ve fázi prověřování. Policisté musí vyhodnotit kamerové záznamy, vyslechnout svědky a analyzovat stornované kupní smlouvy.
Opětovně před podobnými předváděcími akcemi občany varujeme.
Nereagujte na výzvy k odebrání výhry, obědu či zboží zdarma! Tedy alespoň v tom případě, pokud nechcete zbytečně přijít o desetitisíce.

 

19. prosince 2013, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem