Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Chaty stále v ohrožení

Policie neprovádí pouze represi, působí i preventivně 

                           
     Policie neprovádí pouze represi, ale pomocí preventivních akcí předchází možné majetkové kriminalitě.
    Preventivní činnost policistů Prahy – venkov i v letošním roce pokračuje po celém území daného teritoria. Policisté z jednotlivých územních odborů společně s policisty preventivní informační skupiny Praha – venkov již v lednu uskutečnili celou řadu preventivních akcí přímo v terénu. Akce v jednotlivých teritoriích byly zaměřeny na problematiku, která danou oblast nejvíce tíží.
 
     Jednou z takových akcí byla i ta, která se uskutečnila koncem ledna na teritoriu Praha venkov – JIH. Policisté z Obvodního oddělení Hradištko, společně s pracovníky preventivně informační skupiny, se vydali kontrolovat opuštěné chaty, které jsou právě v tomto zimním období častým terčem zlodějů. Neobydlené chaty, ve kterých jejich majitelé nechávají mnohdy elektroniku a cenné věci, navštíví velmi často nezvaní hosté. V chatách rovněž najdou zásoby, ze kterých i několik dní žijí.
 
     Policisté zkontrolovali desítky objektů v chatové oblasti Ztracenka a Posázavská stezka. Při kontrole chat zjistili, že většina z nich byla velmi dobře zabezpečena proti vloupání a vykradení. Při obchůzce hovořili s místními obyvateli, kterým nejen vysvětlovali důležitost zabezpečení chat a rodinných domů, ale také s nimi hovořili o tom, co je v daném regionu nejvíce trápí. Takové informace jsou pro policisty při jejich práci velmi důležité.
 
       Nejen chaty, ale také rodinné domy jsou často vykrádány, zejména domy, které jsou delší dobu neobydlené. Výjimkou však nejsou ani ty, které jejich obyvatelé opouštějí ráno a večer se do nich  vrací. I tohoto využívají pachatelé, sledují pohyb kolem domu a pak dobře ví, kdy je kolem domu pro ně bezpečno. Než se pak mejitelé vrátí, z domu zmizí nejčastěji elektronika, cenné věci a samozřejmě finančí hotovost.
 
     Není v silách Policie ČR, která má jen omezené možnosti, aby uhlídala všechny objekty. Starost o zabezpeční chat a domů musí mít především jejich majitelé.
 

     Policisté všech územních odborů Praha – venkov společně s pracovníky preventivně informační skupiny budou i nadále pokračovat v preventivních akcích s cílem oslovit co nejšiřší veřejnost – děti, řidiče, seniory apod. V rámci těchto akcí například navštíví desítky mateřských, základních i středních škol

vytisknout  e-mailem