Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Chaty byly v pořádku

Český Krumlov - Na Kaplicku kontrolovali v pátek policisté chaty. (Hlasová schránka 974 232 116) 

V pátek ráno se skupina čtyř policistů, dvou městských strážníků a tří služebních psů vydala na kontrolu chat na Kaplicku, konkrétně od římovské přehrady, proti proudu řeky Malše až po soutok s Černou, a to po obou březích řeky.
 
Kontrola chat na Kaplicku (1).jpgKontrola chat na Kaplicku (1).jpg
Cesta nebyla zrovna jednoduchá, protože poměrně vysoká vrstva sněhu, mráz, skalnatý terén a popadané stromy chůzi dosti značně komplikovaly. Dokonce i psí pomocníci přestali po několika hodinách chůze projevovat radost z pohybu v lese a jejich promrzlé a poškrábané packy vypovídaly o náročnosti terénu.
 
Policisté zkontrolovali, zda chaty a ostatní stavby nebyly narušené vloupáním či nezvanými nocležníky a za každé dveře vsunuli leták s radami, jak si zabezpečit svůj rekreační objekt. Několika stálým obyvatelům rozdali klíčenky s logem policie a s nápisem „Zabezpečte si svůj majetek“, který by měl vždy připomenout, že existují zásady zazimování a zabezpečení objektů, které zlodějům znemožní přístup do objektu či ho alespoň značně zkomplikují.
 
Při této akci nebyla nalezena ani jedna chata narušená zlodějem, což je potěšující, ale policisty to neodradí od dalších podobných akcí, které se nepravidelně, ale poměrně často opakují na území celého Českokrumlovska a Kaplicka.
 
Fotografie z akce je možné si prohlédnout na: http://www.policie.cz/fotogalerie/kontrola-chat-na-kaplicku.aspx
 
 
por. Bc. Michaela Pavlíčková (pcrckpis@mvcr.cz)
8. února 2010

 

vytisknout  e-mailem