Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Chatový zloděj

LITOMĚŘICKO – Jeho řádění ukončilo až vazební stíhání… 

Litoměřickým kriminalistům ve spolupráci s policisty roudnického oddělení se podařilo vypátrat a zadržet dvaatřicetiletého muže z Roudnicka, který se specializoval na rekreační objekty a navštěvoval je s nekalými úmysly. Na Roudnicku má za období od listopadu do současné doby mít na svědomí vloupání do více než desítky rekreačních chat se škodou přesahující 100 tisíc korun. Do chat se měl vloupat s úmyslem získat cennosti, které mohl následně zpeněžit. Utržené finanční prostředky měl užívat pro svou potřebu. Roudničanovi bylo sděleno obvinění pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě soudem uznané viny mu hrozí až pětiletý trest. Uvedeného jednání se měl dopustit, ačkoliv byl v nedávné době propuštěn z nepodmíněného trestu odnětí svobody. Nyní je vazebně stíhán.

Benzin bral z aut

V rukou policistů skončil osmapadesátiletý muž z Terezínska, který se měl dopustit krádeží pohonných hmot z vozidel. Minimálně ve dvou případech měl na ulici ze zaparkovaných vozidel na Roudnicku odcizit za použití násilí z palivových nádrží benzin. Navíc se ukázalo, že pro benzín jezdil vozidlem, které měl řídit, ač má vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Obvinění pro trestný čin krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si převzal v těchto dnech. Trestní stíhání obviněného je vedeno na svobodě.

Kapesní zloději nelení

Litoměřičtí policisté přijali o víkendu oznámení o krádeži osobních věcí v jedné z místních restaurací. Okradena byla mladá žena, která si volně odložila ošacení a kabelku s osobními věcmi a věnovala se zábavě. Neznámý lapka využil nestřeženého okamžiku a kabelky i ženina oblečení se nepozorovaně zmocnil. Škoda přesahuje 3 tisíce korun.

Obdobným oznámením se zabývají také roudničtí policisté. V noci na neděli byla v jednom z roudnických kulturních zařízení okradena mladá žena, která si odložila kabelku a nevěnovala jí patřičnou pozornost. Kabelky s osobními věcmi v hodnotě přesahující 4 tisíce korun se v nestřeženém okamžiku zmocnil neznámý pachatel. Policisté po pachatelích a odcizených věcech pátrají. Byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu.

Litoměřice, 14. 1. 2019, nprap. Pavla Kofrová

tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje

oddělení tisku a prevence Litoměřice

tel.: +420 974 436 207

email: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz

vytisknout  e-mailem