Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Chata na Hradištku kompletně shořela

PRAHA VENKOV – JIH – Policisté zjišťují, zda jí někdo zapálil úmyslně. 

Policisté společně s hasiči vyjížděli 10. února 2022 k požáru chaty v obci Hradištko. Ta celá kompletně shořela a policisté nyní zjišťují, jak k požáru došlo a co celé události předcházelo.

Chata nebyla majitelem obývaná od léta roku 2021, nicméně lidé z okolí zaznamenali v prostorách okolí chaty zvýšený pohyb dvou osob – muže a ženy.

Pravděpodobně se jednalo o osoby, které v chatě bez souhlasu majitele přespávaly a možná i dlouhodoběji bydlely. Tomu nasvědčují i předměty, které byly po požáru ve spáleništi nalezeny, a které nepatřili majiteli. Jednalo se o předměty, které v chatě nikdy neměl a například o větší množství plechovek od piva.

V současné chvíli policisté čekají na výsledky odborných posudků od hasičského záchranného sboru, nicméně vyšetřovatel se již na místě vyjádřil, že se s největší pravděpodobností bude jednat o úmyslné nebo nedbalostní založení požáru.

Policisté se touto cestou obracejí i na veřejnost. Pokud jste v katastru obce Hradištko č. ev. 1352 zaznamenali pohyb nějakých osob, případně máte jakékoliv informace o jejich totožnosti, sdělte je prosím policistům na linku 158 nebo přímo policistům OOP Hradištko na tel. číslo 974 882 700 nebo 727 968 538.

Policisté by potřebovali vyslechnout i již výše zmíněného muže a ženu a zjistit, zda v chatě přebývali a zda nemají něco společného s požárem, který chatu kompletně zničil.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro spáchání přečinu poškození cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí až 3letý trest odnětí svobody.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
17. února 2022

Odkazy do noveho okna

požár chaty 2

požár chaty 2 

Detailní náhled

požár chaty 4

požár chaty 4 

Detailní náhled

požár chaty

požár chaty 

Detailní náhled

požár chaty3

požár chaty3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem