Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čeští policisté v Makedonii našli velké množství drog

Policisté na makedonsko-řecké hranici při průzkumu terénu nalezli 50 kilogramů marihuany a 2 kilogramy heroinu ukrytých ve křoví. 

Koncem března letošního roku jsme informovali o odjezdu v pořadí již devátého kontingentu do Makedonie. Čtyřicítka českých policistů tehdy odjela do města Gevgelija, kde v souladu s mezinárodními smlouvami stále ještě pomáhají tamním policistům hlídat makedonsko-řecké hranice a nyní se jim podařil zachytit opravdu velký „úlovek“.

Vše začalo v noci ze čtvrtka na pátek, kdy se skupina osob pokusila překonat plot a nelegálně překročit hranice. Policisté na místo okamžitě vyrazili a zajistili oblast proti průniku osob, což se podařilo. Hned druhý den se čeští policisté do této lokality vrátili, aby se podrobněji seznámili s terénem a v noci se bez problému mohli orientovat, pokud by v těchto místech došlo k opětovnému narušení hranice. Při podrobném průzkumu oblasti policisté nalezli několik zavazadel důkladně ukrytých ve křoví. Když pak na místo přivolali makedonské kolegy a zavazadla společně otevřeli, našli uvnitř zhruba 50 kilogramů marihuany a 2 kilogramy heroinu. 

Makedonští policisté teď budou mít za úkol zjistit, kdo na místě zavazadla schoval a kam byla tato drogová zásilka určena.

kpt. Mgr. Iveta Martínková
tisková mluvčí policejního prezidia
10. dubna 2017

Odkazy do noveho okna

Makedonie 2

Makedonie 2 

Detailní náhled

Makedonie

Makedonie 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem