Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čeští a němečtí kriminalisté jednali v Praze

V lednu tohoto roku proběhlo v Praze jednání mezi vysokými představiteli Zemských kriminálních úřadů svobodných států Sasko a Bavorsko, tedy bezprostředně sousedících německých spolkových zemí s Českou republikou, a českými útvary služby kriminální policie s celostátní působností (ÚSKPV, NPC, NCOZ). Jednalo se o jednání na nejvyšší úrovni, zaštítěné přítomností náměstka policejního prezidenta pro SKPV plk. Ing. Mgr. Jaroslava Vilda a vedoucí odboru mezinárodní policejní spolupráce plk. Mgr. Šárky Havránkové. Jednání se zúčastnili ředitelé zmíněných útvarů, jejich náměstci a vybraní expertní pracovníci. 

Jednání bylo první svého druhu v ČR. V tomto složení se uvedení vysocí představitelé sešli u jednacího stolu, aby tak doplnili již existující pracovní uskupení vzájemné spolupráce mezi Českou republikou s německým příhraničím a zintenzivnili tak spolupráci a výměnu informací na úseku boje s organizovaným zločinem.
 vlajky
Kriminalisté se věnovali institucionálním otázkám a projednali aktuální problémy. Pro jednání byla vybrána nosná témata, kterými zůstává droga metamfetamin v česko-německém příhraničí, majetková trestná činnost mobilních skupin, cizojazyčná zločinecká uskupení, pravicový extremismus, jakož i nové formy a prostředky postupu boje s organizovaným zločinem, např. metody obličejové rekognice a zkušenosti s využitím institutu přeshraničního sledování.
  
Jednání uvedené platformy bylo shledáno oboustranně přínosným a jako další krok k porozumění vzájemných potřeb spolupráce. Toto setkání je dalším mezníkem při budování vzájemných vztahů důvěry a mezinárodní policejní spolupráce mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo.


plk. Mgr. Jaroslav Ibehej
NCOZ SKPV
20. ledna 2020

vytisknout  e-mailem