Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Česko-Polské hlídky na kolech

Ms kraj: závěrečná společná konference mezinárodního projektu Policejní hlídky na jízdních kolech ve službě v polsko-českém příhračí. 

01.JPGVe středu 30. října 2019 v Jablunkově proběhla závěrečná společná konference mezinárodního projektu Policejní hlídky na jízdních kolech ve službě v polsko-českém příhračí.
Společné setkání za Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje uvedl plk. Mgr. Bc. Libor Schejok, MBA. Za partnerskou stranu – Komenda Wojewódzkiej Policji v Katowicach – naczelnik wydziału prewecji mł. insp. Radoslaw Woła. Oba se shodli, že cyklohlídky v příhraničí jsou přínosné nejen pro samotný výkon ve službě, ale také v preventivni činnosti na území obou států. Zástupci partnerů České republiky i Polské republiky podrobně vyhodnotili naplnění projektu, jeho konkrétní aktivity a vzájemně si sdělili své dosavadní zkušenosti s využitím cyklohlídek ve službě. 
Cílem projektu je zvýšení pocitu bezpečí občanů obou států v příhraničí, rychlost, efektivnost a zkrácení dojezdu do hůře přístupných míst pro motorizovanou hlídku a v neposlední řadě…ekologie. 
Závěrečné konference se zúčastnili policisté patrnerů České republiky a Polské republiky, zástupci samospráv měst Třinec, Karviná, Český Těšín, obce Jablukov a zástupce Euroregionu Těšínské Slezsko. 
 

vytisknout  e-mailem