Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Česko – německá spolupráce v oblasti nelegální migrace

Ve dnech 1. až 3. dubna se v Praze sešli pracovníci analýzy rizik Ředitelství služby cizinecké police se zástupci Spolkového policejního prezidia v Postupimi a Spolkového policejního ředitelství v Pirně zabývající se nelegální migrací a přeshraniční trestnou činností. 

Hlavním cílem pracovní schůzky bylo zhodnocení situace na společných česko-německých hranicích za rok 2013.
Význam tohoto setkání podpořil i ředitel Ředitelství služby cizinecké policie plk. Mgr. Milan MAJER, který účastníky přišel pozdravit a jednání zahájil.
Bezpečnostní situace na společných hranicích v loňském roce, jak společně hodnotili zástupci obou stran, se znatelně změnila oproti předchozím sledovaným obdobím. Především se výrazněji zvýšil počet zjištěných převaděčů, kteří se zaměřili na uprchlíky z Ruska směřující do Německa. Stále významnější úlohu hraje geografické umístění České republiky ve středu Evropy pro tranzitující uprchlíky ze zemí Asie a Afriky.   
Z pohledu přeshraniční trestné činnosti je velkým nebezpečím nárůst zjištěných případů pašování drog v příhraničních regionech. Vzhledem k tomu, že konzumenty se stává stále mladší část populace, je společný boj proti tomuto druhu kriminality prioritou obou zemí.

Podstatný význam pro realizaci bezpečnostních opatření má intenzivní a rychlá výměna informací, společný výkon služby a vytváření společných vyšetřovacích skupin složených z policistů obou států. Pracovní skupina konstatovala, že v tomto směru je spolupráce na stále vyšší úrovni.

vytisknout  e-mailem