Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Červnové dopravně bezpečnostní akce

PLZEŇSKÝ KRAJ – Během čtyř dopravně bezpečnostních akcí policisté zkontrolovali téměř 700 vozidel a u necelých 500 z nich odhalili porušení zákona. 

Dopravní policisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje se v měsíci červnu zapojili do čtyř celorepublikových dopravně bezpečnostních akcí, které byly zaměřeny na dodržování rychlostních limitů. Policisté zkontrolovali celkem 681 vozidle a zjistili celkem 480 přestupků. Přestupkové jednání řidičů vyřešili policisté v 461 případech příkazem na místě v celkové částce 290 500 korun a 19 přestupků oznámili k projednání místně příslušnému správnímu orgánu. Jelikož pozornost policistů směřovala hlavně na dodržování stanovených rychlostních limitů, bylo překročení rychlosti nejčastěji zjištěným přestupkem, a to v 356 případech. Druhým nejčastějším přestupkem bylo v 29 případech použití vozidla, které mělo nevyhovující technický stav. Policisté dále odhalili 25 řidičů, kteří telefonovali během jízdy, 17 řidičů jelo po dálnici bez zaplacení dálničního poplatku a 5 řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem.

Upozorňujeme řidiče, aby na letní výlety či dovolené vyráželi vždy dostatečně odpočatí a na své cesty si připravili dostatečnou časovou dotaci. Tímto se tak vyhnuli stresu či shonu za volantem a únavě řidiče. Dodržujte stanovená pravidla v silničním provozu a buďte na sebe ohleduplní. Užijte si následující léto v klidu a ve zdraví.

por. Ing. Eva Červenková
29. června 2023

Odkazy do noveho okna

Dopravně bezpečnostní akce

Dopravně bezpečnostní akce 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem