Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Celorepubliková soutěž dopravních policistů 2022

V západočeské metropoli se sešli nejlepší dopravní policisté z celé České republiky a změřili své síly. 

Zahájení soutěžního klání se ujal ředitel Ředitelství služby dopravní policie PP ČR plk. Jiří Zlý, který popřál kolegům a kolegyním mnoho štěstí a co nejvíce úspěchů nejen v soutěži, ale i v pracovním a soukromém životě.

Třicítka dopravních policistů a policistek prověřila v celorepublikové soutěži své teoretické znalosti a praktické dovednosti. Teoretická část zahrnovala znalost pravidel silničního provozu a test z odborných znalostí právních předpisů a interních aktů řízení. Na vypracování testů byl stanoven časový limit, a to v délce 15 a 20 minut.

Praktická část, která se konala za hustého deště na jedné z nejrušnějších křižovatek v Plzni. Mezi hodnotící kritéria patřila - pokyny a pohyby na samotné křižovatce, přesnost a srozumitelnost pokynů, zohlednění dopravně bezpečnostní situace na křižovatce a jejím okolí či vystupování při převzetí a předání stanoviště. Následovala jízda zručnosti, při které museli policisté prokázat svůj řidičský um.

Na třetím místě v soutěži družstev se umístili policisté z Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje, druhé místo obsadili kolegové z Krajského ředitelství policie Zlínského kraje a stupínek nejvyšší patřil kolegům z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Mezi jednotlivci se na místě 3. umístil policista prap. Petr Šimic z KŘP Jihočeského kraje, druhou příčku obsadil domácí policista parp. Václav Oberajtr vítězem a cenu zlaté regulky získal nprap. David Rubeš z KŘP Ústeckého kraje.


kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR
16. září 2022

vytisknout  e-mailem