Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Čelní střet si vyžádal několik zraněných

KOLÍNSKO – Okolnostmi dopravní nehody se zabývají kriminalisté. 

V sobotu 24. července po třinácté hodině vyjížděly všechny složky integrovaného záchranného systému ke střetu dvou osobních vozidel. Pro vážně zraněné osoby vzlétly i záchranářské vrtulníky.

Dopravní nehoda se stala na obchvatu Kolína, na silnici I. třídy č. 38. Podle dosavadního šetření k ní došlo pravděpodobně tak, že šedesátiletý řidič osobního vozidla Dacia Dokker jel po výše uvedené komunikaci od Kutné Hory, přičemž nejspíš za volantem usnul a přejel do protisměru. Z opačného směru jel v osobním autě Dacia Lodgy 44letý řidič, který se snažil zabránit střetu, ale i přes to došlo k čelnímu nárazu těchto automobilů. 

Celkem bylo zraněných sedm osob, z nichž tři těžce a čtyři lehce. Šedesátiletý řidič Dacie Dokker byl s těžkým zraněním převezen pozemní cestou do kolínské nemocnice. Ve voze s ním cestovaly dvě nezletilé dívky, přičemž jedna z nich, těžce zraněná, byla letecky transportována do Prahy a druhou s lehkým zraněním převezli do nemocnice v Kolíně. Do stejné byli převezeni s lehkým zraněním řidič druhé Dacie a dvě děti. Ve vážném stavu odlétal vrtulník s 43letou ženou do Hradce Králové.

Veškerými okolnostmi a přesnou příčinou nehody se zabývají kolínští kriminalisté.

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Kolín
26. července 2021

vytisknout  e-mailem