Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Část varny skrýval pod zemí

VSETÍN: Kriminalisté odhalili dvě varny pervitinu a políčko s konopím.  

Vsetínští kriminalisté odhalili v těchto dnech přímo ve Vsetíně dvě varny pervitinu. Pro jednoho z výrobců si přišli do bytu bezprostředně po výrobě omamné látky. U druhého museli části uschované varny dokonce vykopat ze země. S varnami jsme zajistili i 6 gramů pervitinu. Při realizaci akce s krycím názvem „Jeseter“ kriminalisté provedli na různých místech ve Vsetíně celkem 5 domovních prohlídek.
 
Letos vypátrali kriminalisté z týmu TOXI v našem okrese již šest varen pervitinu. Poslední dvě se podařilo odhalit a zajistit po několikaměsíční práci kriminalistů v uplynulých  třech dnech, kdy jsme postupně zadrželi šest distributorů pervitinu ze Vsetína, z nichž dva byli zároveň i dlouhodobí výrobci drogy. Osmatřicetiletého muže jsme zadrželi v jeho bytě bezprostředně po výrobě psychotropní látky, kdy jsme u něho zajistili kompletní varnu pervitinu. Při domovní prohlídce nastala trošku kuriózní situace, protože kriminalisty při práci „vyrušili“ dva muži – konzumenti, kteří si přišli do bytu pro drogu, tak jak byli s výrobcem domluveni. Den předtím přinesli svému kamarádovi, který je drogou pravidelně zásoboval do bytu léky, potřebné k vaření narkotik. Svých dávek pervitinu se však už nedočkali, protože je kriminalisté zajistli. Kolegové odběratele vyzvali, aby jim na policejní služebně podali vysvětlení.
Již zmíněný osmatřicetiletý výrobce byl v úzkém spojení s dalším o rok mladším výrobcem, se kterým si vzájemně „pomáhali“ - poskytovali si různé chemikálie. U mladšího z výrobců jsme při domovní prohlídce využili i psovovoda se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání omamných a psychotropních látek z krajského ředitelství ze Zlína, kterého si se zveme na realizace náročnějších případů. Varnu měl totiž muž rozmístěnou různě po rodinném domku a okolí. Část varny byla v domku, další v přilehlé kůlně a některé chemikálie dokonce zakopané v zemi. Tento muž už byl v minulosti za výrobu drogy stíhán a nějaký čas strávil i ve vězení. Ze strany kriminalistů bude jako na jediného z šestice obviněných podán návrh na vzetí do vazby. Výrobci si za několik let vaření drogy přišli na desítky tisíc korun, které použili zčásti na zajištění živobytí, ale hodně financí spolkly také výherní automaty. 
 
Při této realizaci s krycím názvem „Jeseter“, kolegové nezajistili pouze varny, ale objevili rovněž políčko konopí setého. Z domovní prohlídky odvezli 60 kusů téměř třímetrových rostlin konopí. Dvaatřicetiletý muž si rostliny pěstoval za kůlnou u rodinného domku ve Vsetíně. Marihuanu sám užíval a také distribuoval svým známým a kamarádům.
 
Obvinění, kteří jsou ve věku od 27 do 44 let, sami pervitin užívali. Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými  a psychotropními látkami a jedy jim hrozí trest odnětí svobody až na pět let. Někteří z nich jsou stíhání přímo za výrobu drogy, další pouze za pomoc při výrobě, jelikož poskytovali buď prostory nebo ingredience potřebné k vaření.
 
Kriminalistů zatím stále uniká ještě jeden, sedmý podezřelý, který je rovněž distributorem pervitinu, na něhož bude po zadržení a sdělení obvinění podán ze strany policie návrh na vzetí do vazby.
 
 
13. října 2011, por. Mgr. Lenka Javorková 
 

konopí setékonopí seté

vytisknout  e-mailem