Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Být policistou je výzvou i šancí

Největší zaměstnavatel v zemi hledá posily i na Královéhradecku, nabízí praktické výhody 

Šest týdnů dovolené ročně, později výsluhový příspěvek nebo ozdravné pobyty a samozřejmě jistota pravidelného měsíčního příjmu. To jsou jen zlomky výhod, které nabízí svým zaměstnancům Policie České republiky, jíž aktuálně dle průzkumu agentury STEM důvěřuje za poslední čtvrtstoletí nejvíce obyvatel Česka, konkrétně 65 procent. Policie láká nováčky různých věkových kategorií, muže či ženy, nejen na specifické výhody, ale také na zajímavou či v mnoha ohledech respektuhodnou a veřejnosti prospěšnou práci, vhodnou nejen pro čerstvé absolventy středních či vysokých škol. 

Autor: Soňa LechnerováV Královéhradeckém kraji slouží zhruba 1800 policistů v různých pracovních pozicích. Jde o muže i ženy rozdílných věkových kategorií, mezi nimiž jsou i ti, kteří této práci věnovali celý svůj produktivní život a svého rozhodnutí dodnes nelitují. K významným činnostem policie, která se dotýká všech policistů, patří také prevence.
 

V praxi se tak zpravidla každý policista potká tváří v tvář se situací, kdy veřejnosti, ale zejména dětem či seniorům pomáhá a radí, jak se nestát obětí protiprávního jednání, trestného činu a jak si počínat v nebezpečných situacích.
 

Není pochyb o tom, že práce policistů je náročnou, zodpovědnou a prospěšnou službou veřejnosti, která je motivována vzájemnou podporou, respektem, uznáním a důvěrou. Policie v Královéhradeckém kraji přijímá nové posily, jež se stanou nedílnou součástí fungujícího týmu, kterému není bezpečnost osob, jejich majetku, ochrana veřejného pořádku a předcházení trestné činnosti lhostejné. 

 

Délka dovolené, doba služby, finanční příjem a další benefity

Autor: Soňa LechnerováPříslušník policie má k dispozici za rok šest týdnů dovolené, což je v porovnání s jinými subjekty veřejné správy bezesporu nadstandardní výhoda. Zároveň lze v odůvodněných případech upravovat časy výkonu služby, což je velkou výhodou pro ženy či muže, kteří pečují o děti.

Služební příjem maturantů při nástupu do služebního poměru, tedy základní tarif, činí 19 220 Kč a k němu náleží zvláštní příplatek ve výši 5 000 Kč po dobu základní odborné přípravy. Nematurantům náleží nástupní plat dle základního tarifu ve výši 17 710 Kč a zvláštní příplatek ve výši 5 000 Kč. Po absolvování základní odborné přípravy dosáhne policista v našem kraji na plat 29 090 Kč, po úspěšném absolvování služební zkoušky pak plat takového policisty sloužícího na základním útvaru, což je například obvodní oddělení či pohotovostní a eskortní oddělení, činí 29 940 Kč. Od roku 2018 navíc novým kolegům náleží náborový příspěvek ve výši 75 000 Kč.
 

Platná česká legislativa také počítá aktuálně i s tím, že po patnácti letech služby má policista nárok k šesti týdnům dovolené využít i dvoutýdenního ozdravného pobytu. Patnáct let je také hranice, po jejímž překonání náleží policistovi, který by se rozhodl z jakéhokoliv důvodu odejít ze služebního poměru, jasně definovaný výsluhový příspěvek, jenž mu bude vyplácen doživotně. V jisté smyslu se jedná o formu poděkování za službu veřejnosti.
 

Přijetí do služebního poměru není pro mnohé nic složitého

Policie ČR slouží veřejnosti, a to v mezích a způsoby, které jsou dány platnými zákony. Stejně tak přijetí do služebního poměru či benefity spojené s pracovním angažmá jsou blíže popsány v zákonech. Hlavní podmínkou pro přijetí je úspěšné absolvování přijímacího řízení, které předpokládá zdravotní, fyzickou a osobní způsobilost. Dalšími podmínkami jsou rovněž trestní bezúhonnost a české občanství. Po třech letech služby a úspěšném složení služební zkoušky je policistovi prodloužena délka pracovního poměru na neurčito.
 

Veškeré podrobné informace: www.policie.cz/nabor

Kontaktní formulář: http://aplikace.policie.cz/nabor 

Náborový formulářKontaktní formulář

Abyste se mohli stát policistou, je třeba splnit základní požadavky:
věk nad 18 let
- bezúhonnost (čistý trestní rejstřík)
- minimálně středoškolské vzdělání (maturita není podmínkou)
- zdravotní, fyzickou a osobnostní způsobilost

Pokud splňujete základní podmínky a trefili jsme se do vaší představy o práci, kontaktujte naše personální pracoviště.

Videoklipy představující jednotlivé složky a činnosti Policie ČR.

Možnosti uplatnění v Policii České republiky.

Oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje.
Autor fotografií: Soňa Lechnerová

vytisknout  e-mailem