Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Byť „minutu po dvanácté“, i tak život zachránili

Prošetřování trestného činu se ve chvilce změnilo v boj o holý život, boj úspěšný. 

Kriminalisté druhého oddělení druhého policejního obvodu vyrazili dvanáctého prosince prošetřovat do klubu v ulici Zborovská. Tam mělo dle oznamovatelů údajně dojít k trestnému činu loupež.

V rámci prošetřování procházeli detektivové společně se zaměstnanci celý podnik pro případ, že by bylo nutné provést ohledání místa události. Když došli do spodních pater podniku, tak si kriminalisté všimli dvou hostů, kteří si pobytem v podniku zřejmě prodloužili noc.

Jeden z hostů seděl u stolu, druhý ležel na lavici. Na tom by nebylo až tak nic nenormálního. Nicméně kriminalisté u ležícího člověka zaznamenali zjevně nezdravou barvu v obličeji. Když přišli blíž tak zjistili, že dotyčný nedýchá a obličej má již zbarvený do modra až fialova.

Kriminalistům okamžitě došlo, oč jde. Jeden z nich zahájil neprodleně nepřímou masáž srdce, druhý okamžitě volal záchrannou službu. Byť byli záchranáři na místě během několika málo minut, stihli se do jejich příjezdu na záchraně života podílet všichni přítomní policisté. Tedy jak kriminalisté druhého oddělení druhého policejního obvodu, tak i jejich uniformovaní kolegové z místního oddělení Smíchov.

Okamžitě po příjezdu si převzali zachraňovaného do své péče záchranáři. Ti nakonec původně bezvládného muže převáželi do nemocnice s již obnovenými životními funkcemi.

Nakonec se kriminalisté dozvěděli, že muž bude v pořádku, a to především díky nim a kolegům z místního oddělení Smíchov. Nebýt totiž jejich okamžité a duchapřítomné reakce, tak by muž s největší pravděpodobností nepřežil. Všechny zainteresované policisty nakonec velice potěšilo poděkování a pochvala od kolegů ze záchranky.

por. Mgr. Tomáš Hulan 26. 12. 2017

vytisknout  e-mailem