Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Bystřicko bude ještě bezpečnější

KROMĚŘÍŽSKO: Obvodní oddělení v Bystřici pod Hostýnem letos posílí pět nových kolegů. 

Vedení Krajského ředitelství policie Zlínského kraje se rozhodlo letos navýšit početní stavy policistů na Obvodním oddělení v Bystřici pod Hostýnem. K 1. lednu 2019 tam přibylo pět služebních míst. V roce 2020 se plánuje další navýšení, a to o šest služebních míst. Tato situace je tak příležitostí pro všechny, kteří mají zájem pracovat u policie, a to konkrétně na Obvodním oddělení v Bystřici pod Hostýnem. Prioritou je obsadit tato nová systemizovaná služební místa v co nejkratší době. Přivítáme proto zájem nových uchazečů o práci u Police ČR.  

Hlavním důvodem navyšování stavů služebních míst na tomto oddělení je plánovaný vznik prvosledových hlídek, které by měly na Bystřicku začít fungovat nejpozději k 1. lednu 2021. V současné době jsou již na teritoriu okresu Kroměříž zřízeny prvosledové hlídky při Obvodním oddělení v Kroměříži, které mají působnost v rámci celého okresu. Bystřické prvosledové hlídky budou operovat nejen na Bystřicku, ale i na Holešovsku. Zkrátí se tak doba dojezdů k závažným případům. V případě potřeby vyjedou tyto hlídky také do teritoria okresu Vsetín a Přerov, a to zejména do oblastí, které přímo sousedí s bystřickým regionem.

Bystřicko je známou velkou rekreační oblastí, kde se v letních a v zimních měsících až dvojnásobně navýší počet obyvatel. Jedná se o poměrně klidný region, který je však jedním z nejvzdálenějších od Kroměříže. Plánované zřízení prvosledových hlídek v Bystřici pod Hostýnem má tak za cíl teritoriální pokrytí tohoto regionu z pohledu činnosti Policie ČR, zejména při zákrocích proti pachatelům, kteří přímo ohrožují život a zdraví občanů.   

4. ledna 2019, por. Mgr. Simona Kyšnerová

vytisknout  e-mailem