Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Bubnovačka

ÚSTECKÝ KRAJ - Bubnováním společně proti domácímu násilí na dětech. 

Projekt Bubnovačka se i letos věnoval domácímu násilí na dětech – neviditelných obětech násilí v rodině. Dítě nemá sílu se bránit, jeho slova nejsou natolik hlasitá, aby rezonovala společností. Rozezněním bubnů upozorňujeme na problém domácího násilí na dětech, aby byly oběti vyslyšeny a věděly, že je každý jeden z nás ochotný jim pomoci. 

Násilí v domácím prostředí má na oběti obrovský dopad, a to nejen na děti, proto i pro Policii České republiky je tato problematika jako jedna z priorit. Policie disponuje speciálními výslechovými místnostmi, které jsou využívány pro zvlášť zranitelné oběti, kam patří děti i oběti domácího násilí. Jejich taktické uspořádání a technické vybavení snižuje riziko sekundární viktimizace a vytváří pro oběť důvěrné a bezpečné prostředí.

Do Bubnovačky se zapojily jednotlivé školy Ústeckého kraje, instituce státních i místních samospráv, firmy, neziskové organizace, ale i jednotlivci a známé osobnosti. Do škol za dětmi dorazili policejní preventisté, kteří citlivým způsobem s dětmi o domácím násilí hovořili.

20. listopadu 2023
por. Bc. Pavla Mašínová
tisková mluvčí
KŘP Ústeckého kraje

Odkazy do noveho okna

Bubnovačka

Bubnovačka 

Detailní náhled

Bubnovačka

Bubnovačka 

Detailní náhled

Bubnovačka

Bubnovačka 

Detailní náhled

Bubnovačka

Bubnovačka 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem