Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Brutálně napadl své rodiče

ZLÍNSKÝ KRAJ: Policisté jej velmi rychle dopadli.  

Ve čtvrtek krátce před čtrnáctou hodinou napadl čtyřiačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska oba své rodiče. Stalo se tak v jejich rodinném domě v obci Babice, okres Uherské Hradiště. Deset minut po oznámení, které jsme přijali na lince 158, dorazily na místo první policejní hlídky. Policisté zabezpečili okolí a následně důkladně prohledali celý dům, pachatel v něm však již nebyl. Podle poznatků zjištěných na místě události odjel ještě před příjezdem policie z místa činu automobilem tovární značky Opel, červené barvy. Oba rodiče během surového útoku utrpěli různá zranění, která si vyžádala lékařské ošetření.
Po hledaném muži zahájily pátrání nejen policejní hlídky na Uherskohradišťsku, ale i hlídky z okolních územních odborů a krajů. Do akce byl taktéž zapojen policejní vrtulník a zásahová jednotka z Brna.
Díky rychlé a profesionální práci všech policistů a díky poznatkům získaným od svědků události a dalších osob, nebyl muž podezřelý z brutálního napadení na útěku dlouho. Policisté jej dopadli v obci Košíky na Uherskohradišťsku asi hodinu a čtyřicet minut po činu. Velký podíl na úspěšné akci má v neposlední řadě i policejní vyjednavač.
Bližší okolnosti útoku a motiv, který k němu pachatele vedl, jsou předmětem dalšího šetření kriminalistů. V tuto chvíli muže podezíráme z pokusu o vraždu, neboť dle zjištěných poznatků na svého otce minimálně jednou vystřelil z chladné střelné zbraně. Šetření celé události převzal krajský výjezd Krajského ředitelství policie Zlínského kraje.

 

6. srpna 2015, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem