Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Březen, měsíc knihy a…Policejních pohádek

MS kraj – policisté připravili „Týden čtení Policejních pohádek“ Čtení pohádek.jpgI letos v březnu, v měsíci knihy, budou policisté v rámci týdne čtení Policejních pohádek na celém území Moravskoslezského kraje číst dětem Policejní pohádky. Za dětmi zavítají do škol, školek, knihoven nebo nemocnic. Někde naopak děti přijdou za policisty na obvodní oddělení. Díky knize policisté přiblíží dětem vhodnou formou základní zásady bezpečného chování a další preventivní informace. Důležitým aspektem je také podpora čtení samotného. Pro děti ale není připraveno „pouze“ čtení pohádek. Někteří si budou moci prohlédnout policejní celu, výstroj a výzbroj policistů či policejní vozidlo. Jistě zajímavá pro ně bude možnost seznámit se s prací kriminalistických techniků a odnést si malý dárek v podobě svého jedinečného otisku prstu. Informace o loňském čtení zde:
http://www.policie.cz/clanek/brezen-knihy-a-deti.aspx
 
Před Vánocemi v roce 2014 proběhl křest knihy Policejní pohádky. Následně putovala za čtenáři do celé republiky. Pedagogové mohou v případě zájmu knihy získat po kontaktování policistů z oddělení tisku a prevence moravskoslezské policie. Kniha je pro širokou veřejnost k mání v moravskoslezských knihovnách. Na velmi oblíbené pohádky moravskoslezští policisté navázali také didaktickou hrou „Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou“. Také touto vhodnou formou dětem policisté přibližují základní zásady bezpečného chování. Se stejnými ilustracemi se mohou děti setkat také u Policejních omalovánek, které si mohou vybarvit a také získat preventivní rady. 
 
Ke knize Policejní pohádky můžeme zopakovat, že se jedná o knihu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje s 16 pohádkami (příběhy), která je určená předškolákům a mladším žákům. Cílem této knižní publikace je seznámit děti se zásadami bezpečného chování a posílit jejich právní vědomí. Kniha obsahuje také CD s nazvučenými pohádkami. Autorem příběhů a pohádek je soudce a ilustrace v knize jsou z dílny paní Šárky Nogové. 
 
Mezi nejoblíbenější patří první pohádka „O statečném policistovi Honzíkovi“. Námětem této pohádky byla reálná situace topící se dívky v rozvodněné řece a její záchrany frýdeckomísteckým policistou. Přiblížit můžeme i další:
„O domečku, který plakal, protože mu někdo pokreslil stěny“
„Proč cesta není hřiště“
„O ztracené Jitce“ a další.

Více informací o projektu zde: http://www.policie.cz/policejni-pohadky.aspx
 
por. Mgr. Lukáš Kendzior
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
oddělení tisku a prevence
1. března 2019

 
Čtení napříč krajem

 
Čtení na územích:
6. 3. 2019 - Ostrava, 8. 3. 2019 - Ostrava, 8. 3. 2019 - Karviná, 11. 3. 2019 - Opava, 6., 7., 11. 3 2019 - Novojičínsko, 12. 3. 2019 - Třinec, 12. 3. 2019 - Bruntálsko

vytisknout  e-mailem