Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Bratrovražda na Uherskohradišťsku

ZLÍNSKÝ KRAJ: Vrah svého bratra bodnul nožem. 

První dokonaná vražda[1] v tomto roce ve Zlínském kraji se stala v Březové na Uherskohradišťsku. Sedmačtyřicetiletý muž tady po hádce bodnul svého o devět let mladšího bratra.
Tragédie s fatálním koncem se stala ve středu 8. února 2012 kolem páté hodiny odpoledne v rodinném domě v obci Březová. Dva bratři se hádali, mladší staršímu vyčítal, že nemá práci a vyhazoval ho z domu s tím, že tam nemá co dělat. Starší z bratrů ho důrazně žádal, aby ho nechal na pokoji, ale hádka neustávala. Po slovní přestřelce vzal starší muž největší nůž, který byl v kuchyni, a svého bratra bodnul pod žebra se slovy „To máš za to, nemáš rýpat.“ Devětatřicetiletý muž prý chvíli stál a prohlížel se, pak se skácel k zemi. V tu dobu byli v domě ještě další lidé, kteří slyšeli hádku a posléze poraněnému muži zavolali záchranku. Přesto se ho však nepodařilo udržet při životě. Vážnému zranění muž podlehl po převozu do uherskohradišťské nemocnice.  
O vrahovi nebylo pochybností a policistům nedalo velkou práci ho dopadnout. Kolem sedmé hodiny večer nadýchal 0,7 promile alkoholu. Kriminalisté na místě zajistili věcné i biologické stopy a nařídili soudní pitvu. Ihned vyslechli svědky i samotného pachatele, který už byl obviněn ze zločinu vražda. Může být odsouzen na 10 až 18 let vězení.
Vloni se ve Zlínském kraji stalo celkem 7 vražd, 5 pokusů a jedna příprava.
 
9. února 2012, mjr. Ing. Jana Bartíková
 


[1] První trestný čin ve stádiu pokusu se stal v lednu na Kroměřížsku. Pachatel si přichystal kladivo a uhodil s ním do hlavy nového partnera své exmanželky. Ten utrpěl těžká zranění. Viz článek níže.

vytisknout  e-mailem