Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Branný den v Kuřimi

BRNO VENKOV: Děti si ověřily svoje znalosti a dovednosti

Dne 3. 6. 2010 se uskutečnil 2. ročník branně vědomostního závodu „Maják“ pořádaný policisty Obvodního oddělení Kuřim ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Tišnov. „Maják 2010“ byl již tradičně vyhlášen pro základní školy v rámci služebního obvodu Kuřim a okolí. Cílovou skupinou byli žáci 4. tříd.

Trasa závodu byla vytyčena v klidné části obce Kuřim kolem kopce Záruba a přilehlém lesním prostoru Záruba. Na startovní čáru se děti po zápisu postavily v 08:30 hodin a postupně plnily úkoly na devíti stanovištích – základy zdravovědy, střelba vzduchovkou na cíl, základy dopravní výchovy, orientace v terénu, všeobecné vědomosti, znalosti bezpečnosti, základy požární bezpečnosti a sportovní disciplíny. Dále si děti potrápily paměť při testu paměti a finálovém úkolu, kdy na základě získaných indicií na jednotlivých stanovištích za prémiové úkoly, měly v cíli odhalit pachatele krádeže. Všechna družstva zvládla splnění úkolu na výbornou a poprala se i s náročnějším terénem, které nám přichystalo počasí. Jako vždy se nám potvrdilo, že děti máme v našich školách šikovné a schopné vzájemné spolupráce. Nakonec se na prvních dvou vítězných příčkách umístnila obě družstva základní školy Drásov, třetím místem se mohla pochlubit základní škola Vranov. Vítězná družstva byla odměněna poháry a pěknými cenami. Ani ostatní družstva neodcházela s prázdnou. Za své velmi dobré výkony si i oni odnášely drobné dárečky.

Jako každý rok nám na soutěž přispěl také Městský úřad Kuřim, kterému tímto opět děkujeme.