Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Bourali pod vlivem alkoholu

CHEBSKO – Jeden poničil oplocení zahrady, druhý elektrický rozvaděč. 

Na konci července letošního roku řešili chebští dopravní policisté dvě nehody, při kterých byli řidiči pod vlivem alkoholu. K té první mělo dojít ve Františkových Lázních, kde řidič osobního automobilu značky Fiat zřejmě nezvládl řízení při průjezdu levotočivé zatáčky, dostal smyk a následně s vozidlem narazil do oplocení zahrady. Po příjezdu policejní hlídky se jednapadesátiletý muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,82 a 2,03 promile. Policisté navíc v evidencích zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění. Škoda na vozidle a poničeném oplocení byla předběžně odhadnuta na částku téměř 85 tisíc korun.

Předposlední červencový den měl pod vlivem alkoholu usednout za volant osmatřicetiletý muž z Prahy. Ten v Mariánských Lázních zřejmě nezvládl řízení osobního automobilu značky Škoda, se kterým měl nejdříve najet na obrubník a následně se dostal do protisměru, kde narazil do trolejového vedení, u kterého poškodil elektrický rozvaděč. Po příjezdu policejní hlídky se muž podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta vyšla s pozitivním výsledkem 2,29 promile. Po nehodě byl řidič převezen a následně hospitalizován v nemocnici. Škoda na vozidle a poničeném elektrickém rozvaděči byla odhadnuta na 80 tisíc korun.

Po provedených úkonech policisté oběma mužům sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Osmatřicetiletému muži navíc sdělili podezření ze spáchání přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Jakub Kopřiva
22. 8. 2019

Odkazy do noveho okna

DN F. Lázně

DN F. Lázně 

Detailní náhled

DN F. Lázně

DN F. Lázně 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem