Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Boural, nezastavil a poničil dalších 6 vozidel

PARDUBICE - O pořádný rozruch se včera postaral 57letý řidič vozidla BMV, který na kruhovém objezdu v ulici Na Drážce v Pardubicích nezvládl řízení, přejel na krajnici, poté v protisměru narazil do jedoucího vozidla Škoda Octavia a bez zastavení pokračoval dál směrem k ulici Věry Junkové. 

U benzinové čerpací stanice Shell jeho jízdu a stav vozidla nepřehlédla hlídka městské policie, ihned jí bylo jasné, že řidič musel mít účast na nehodě a vydala se za ním. Řidič nerespektoval znamení k zastavení, odbočil vlevo do ulice Věry Junkové, kde narazil do betonového květináče. Ani tento náraz ho z cesty dál neodradil. Před zraky strážníků poničil další zaparkovaná vozidla a zastavil v okamžiku, kdy ho náraz otočil do protisměru a odhodil na poslední vůz stojící v protisměru. V ten okamžik ho strážníci omezili na osobní svobodě.

Muž, který má mít dle svědků událostí na svědomí škodu na 7 automobilech s předběžně vyčíslenou na 450 tisíc korun, vykazoval známky předchozí konzumace alkoholu. Byl arogantní, odmítal spolupracovat a neustále si stěžoval na přiložená pouta. Dechová zkouška zaznamenala 1,9 promile alkoholu v dechu. Stražníci o několik minut dříve evidují více než 2 promile.

Na ulici se sešlo několik vlastníků poškozených vozidel, strach z jejich zloby řidič, který nadýchal 1,90 promile alkoholu, evidentně neměl. Kuřáků, navzdory způsobených škod, se dožadoval poskytnutí cigarety. Jeden z poškozených pohotově zareagoval: „Nedám vám nic, zničil jste mi auto.“ Zklamaného podezřelého hlídka převezla na „záchytku“, kde se podrobil odběru biologického materiálu a z rozhodnutí lékaře nebyl ve zdravotnickém zařízení umístěn.

Na místě přišel o řidičský průkaz a nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky v 1. a 2. odstavci, za což mu hrozí až 3 leté vězení. Není vyloučené, že denní světlo v tamní lokalitě odhalí ještě další poškozená vozidla.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
11. září 2019

Odkazy do noveho okna

Foto z místa události

Foto z místa události 

Detailní náhled

Foto z místa události

Foto z místa události 

Detailní náhled

Foto z místa události

Foto z místa události 

Detailní náhled

Foto z místa události

Foto z místa události 

Detailní náhled

Foto z místa události

Foto z místa události 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem