Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Bodl ho do ramene

SVITAVSKO - Hádka vygradovala ve fyzické násilí. 

Ilustrační fotoIlustrační fotoVčerejšího dne si sedmadvacetiletý cizinec od vyšetřovatele vyslechl obvinění z přečinu ublížení na zdraví, kterého se měl dopustit kolem 20:00 předchozího dne. Příčinou sporu měla být přítelkyně jednoho z mužů. Útočník měl toho dne popíjet v místní restauraci. Pak, pod vlivem alkoholu kolem 17:00 se rozhodl, že si půjde „popovídat“ do bytu pětadvacetiletého mladíka.

Zde se oba muži posadili v bytě a začali spolu hovořit, kdy se dále posilňovali tvrdým alkoholem i pivem. Následně se k popíjení přidala i přítelkyně, která má byt pronajatý a také bratr oběti. Vzájemný hovor se údajně vyvíjel v klidném duchu. Když se přiblížila 20:00, byl do té doby klidný starší muž požádán, aby odešel. V tu chvíli začala situace gradovat. V kuchyni bytu došlo k vzájemné strkanici,  kterou obviněný rázně rozhodl. A to tak, že svému soku způsobil řeznou ránu na ruce a nožem ho zranil v oblasti levého ramene. Tato zranění si vyžádala lékařské ošetření bez nutnosti hospitalizace.

Útočník se bude ze svého jednání zpovídat před soudem a v případě prokázání viny mu za výše uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. 

10. listopadu 2017
nprap. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem