Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Blíží se 2. listopad, památka všech zesnulých

Stejně jako mnoho dalších, se i vy s největší pravděpodobností o nadcházejícím víkendu vydáte uctít památku zesnulých a navštívíte hřbitovy a místa posledního odpočinku svých blízkých. 

Policie České republiky se proto bude v této době věnovat ve zvýšené míře řidičům a dopravní situaci na pozemních komunikacích, veřejnému pořádku v bezprostředním okolí hřbitovů, i bezpečnosti jejich návštěvníků. Tento čas je bohužel již tradičně využíván zloději a jinými podvodníky, kteří se snaží využít neopatrnosti osob a nepřehlednosti místa ke svému obohacení.

Dušičky se vyznačují vždy zvýšenou návštěvností hřbitovů, kde lidé uctívají své zesnulé blízké. Řada pachatelů v tuto dobu využívá situace k majetkové trestné činnosti a přímo na hřbitovech okrádají návštěvníky o osobní věci (odložené tašky při úpravách pomníků) nebo o odložené věci v zaparkovaných vozidlech. Nepozornost návštěvníků hřbitovů, byť velmi krátká, může být příležitostí pro zloděje, proto je důležité nebrat si s sebou na hřbitov cennosti, mít neustále své věci pod kontrolou a nenechávat viditelně odložené věci nejen na hřbitově, ale i v zaparkovaných vozidlech. Hlídejte si tašky a kabelky a kontrolujte své okolí. K rozbití okénka u vozidla či odcizení odložené kabelky stačí zloději jen pár vteřin.

Očekáváme taktéž zvýšení silničního provozu.Žádáme proto řidiče o ohleduplné, bezpečné a trpělivé chování za volantem.
Nehodovost v daném období uctívání památky zesnulých je nejvíce ovlivňována počasím, chováním řidičů a technickým stavem vozidla. Chceme tímto upozornit všechny účastníky silničního provozu, aby se věnovali řízení vozidla, dodržovali stanovenou rychlost, bezpečnou vzdálenost mezi vozidly, nechovali se agresivně a předvídali možné dopravní situace.
Vzhledem ke zhoršeným klimatickým podmínkám také věnujte prosím dostatečnou pozornost a čas k přípravě svého vozidla před cestou, buďte obezřetní a počítejte s tím, že se na silnice vydají i sváteční řidiči.

kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR

vytisknout  e-mailem