Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Bezpečnostní opatření ve Zlínském kraji

ZLÍNSKÝ KRAJ: Desítky policistů v ulicích.  

V souvislosti s tragickou událostí v Berlíně přijali i policisté z útvarů Krajského ředitelství policie Zlínského kraje zvýšená bezpečnostní opatření s cílem posílit bezpečnost obyvatel kraje. V ulicích jsou denně desítky policejních hlídek, mezi nimiž jsou i policisté vyzbrojeni dlouhými zbraněmi. Policisté monitorují situaci zejména v místech s větší koncentrací osob, tedy náměstí, autobusová či vlaková nádraží, obchodní a nákupní centra, vánoční trhy a různé společenské a kulturní akce.   

Vedle těchto zvýšených bezpečnostních preventivních opatření se policisté rovněž zaměřují na kriminalitu spojenou s adventním obdobím, tedy zejména na pouliční kriminalitu a delikty majetkového charakteru.

Policisté napříč Zlínským krajem se bezpečnostním opatřením v souvislosti s adventním časem věnují už od konce listopadu a budou nadále věnovat až do konce roku. Cílem našeho působení je mimo jiné prevence proti páchání trestné činnosti, krádeže na osobách při nákupech a cestování, krádeží volně odložených věcí v nákupních střediscích, tržištích, nádražích a dalších místech se zvýšenou koncentrací osob. Další oblastí našeho preventivního působení je zaměření na vloupání do motorových vozidel, loupeží na bankovních a poštovních úřadech. V neposlední řadě je výkon služby především dopravních policistů zaměřen k zajištění plynulosti a bezpečnosti silničního provozu.

21. prosince 2016, mjr. Mgr. Lenka Javorková

 

vytisknout  e-mailem