Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Bezpečnostní opatření v Praze 4

V souvislosti s konferencí konanou v jednom z hotelů v Praze 4 provádí pražská policie bezpečnostní opatření. 

Bezpečnostní opatření provádíme v okolí hotelu tak, abychom byli schopni v maximální možné míře zajistit klid a veřejný pořádek v dané lokalitě. Do bezpečnostního opatření nasadila pražská policie několik desítek policistů především antikonfliktního týmu, dopravní a pořádkové policie a služby kriminální policie a vyšetřování.

V rámci prováděného bezpečnostního opatření se prioritně zaměřujeme na prostranství přilehlá zmiňovanému hotelu. Soukromá prostranství ubytovacího zařízení střeží organizátorem akce najatá bezpečnostní agentura. Její pracovníci vytyčili soukromý prostor mobilními plůtky a dovnitř pouští pouze oprávněné osoby.

Do lokality okolo hotelu oznámilo několikero svolavatelů svá shromáždění, kdy první z těchto shromáždění již před hotel dorazila.

Z pohledu pražské policie nedošlo do této doby k žádnému protiprávnímu jednání, a tudíž jsme nemuseli jakkoli zasahovat. Nicméně i tak celou situaci nepodceňujeme.

Jelikož se jedná o poměrně rozsáhlou lokalitu, využili jsme k monitorování celé situace policejní vrtulník, abychom mohli co nejlépe celé prostranství mapovat a v případě potřeby směrovat co nejefektivněji naše síly a prostředky.

V případě jakékoli mimořádnosti budeme o vyvstalé situaci informovat zde. Pro informace nás můžete také kontaktovat na telefonním čísle 731 553 183.

por. Mgr. Tomáš Hulan 16. 12. 2017

vytisknout  e-mailem