Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Bezpečnostní opatření v Plzni _neděle 18. září

PLZEŇSKÝ KRAJ - V neděli, 18. září, proběhne v Plzni hned několik akcí, na které budou dohlížet desítky policistů. Naším hlavním úkolem bude zajistit v krajském městě veřejný pořádek, bezpečnost osob a majetku a také bezpečnost a plynulost silničního provozu. 

V dopoledních hodinách se nejdříve zaměříme na zajištění bezpečného průběhu sportovní události s názvem Škoda FIT Půlmaraton, která proběhne v centru města. Pokud se v neděli dopoledne budete pohybovat v blízkosti náměstí Republiky, počítejte tedy s omezeními a případným zdržením.

V odpoledních hodinách je na náměstí T. G. Masaryka svoláno shromáždění, na jehož průběh, zejména pak po linii veřejného pořádku, budeme rovněž dohlížet. Stejně tak tomu bude i v souvislosti s fotbalovým utkáním, ve kterém proti sobě v Doosan Areně nastoupí v 19 hodin mužstva FC Viktoria Plzeň a SK Slavia Praha.  

Policisté ze služby pořádkové, dopravní policie a kriminální policie a vyšetřování se jako obvykle zaměří na zajištění co možná nejklidnější situace na území Plzně před zahájením fotbalového zápasu, v jeho průběhu i po jeho ukončení. Do bezpečnostního opatření jsou také zapojeni policisté z antikonfliktního týmu, kteří budou doprovázet fanoušky na stadion a zpět. Společně s policisty z plzeňského krajského ředitelství budou dohlížet na situaci, především v okolí fotbalového stadionu, pražští kolegové se služebními koňmi. Pozornost budeme soustředit také k centru města, k vlakovému nádraží a dalším místům s vyšší koncentrací osob, stejně tak jako hlavnímu silničnímu tahu mezi Prahou a Plzní, tedy situaci na dálnici D5. Opět spolupracujeme s pořadatelskou službou, bezpečnostní agenturou, Městskou policií Plzeň a Magistrátem města Plzně.

Nedělní zápas budou sledovat tisíce fanoušků na tribunách i ve městě, a proto je naším cílem zabránit zbytečným konfliktním situacím a zajistit v Plzni veřejný pořádek a bezpečnost. 

mjr. Mgr. Pavla Burešová
17. září 2022

vytisknout  e-mailem