Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Bezpečnostní opatření v kraji

KRAJ - Tragická událost v Berlíně přinesla i zvýšená bezpečnostní opatření v kraji. 

Na tragickou událost, která se stala v pondělí ve večerních hodinách v Berlíně, reaguje i Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, a to na základě rozhodnutí ministra vnitra a nejvyššího vedení Policie České republiky.

Rovněž i policie v Libereckém kraji přijala zvýšená bezpečnostní opatření. V rámci nich jsou již od rána v ulicích kraje na dvě desítky policejních hlídek. Policisté vyzbrojeni dlouhými zbraněmi monitorují situaci zejména v místech s větší koncentrací osob, tedy náměstí, autobusová či vlaková nádraží, obchodní a nákupní centra, apod. V rámci preventivních opatření spolupracují policisté i se strážníky městské policie, kdy společně monitorují předem vytipované lokality a riziková a exponovaná místa. 

Policisté z odboru cizinecké policie monitorují pohyb osob a vozidel na bývalých hraničních přechodech. Namátkovou kontrolou prochází jak vlaky mířící ze Žitavy do Hrádku nad Nisou, tak i vozidla osobní přepravy a pěší. 

Vedle těchto zvýšených bezpečnostních preventivních opatření se policisté rovněž zaměřují na kriminalitu spojenou s adventním obdobím, tedy zejména na pouliční kriminalitu a delikty majetkového charakteru.

"Vítám tato bezpečnostní opatření, zvýšený dohled policejních hlídek v ulicích a v místech, kde se zdržuje více lidí, považuji to v této době za potřebné. S krajským ředitelem policie plukovníkem Husákem jsme samozřejmě v pravidelném kontaktu," říká hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

"Chtěl bych ubezpečit obyvatele kraje, že naší prioritou je zajištění bezpečnosti, nicméně v tuto chvíli bych rád sdělil, že veškerá opatření jsou preventivního charakteru a podle zatím všech dostupných informací, které máme k dispozici, nehrozí naší republice bezprostřední ohrožení," sdělil ředitel krajské policie v Liberci plukovník Vladislav Husák. A samozřejmě jsme připraveni reagovat na jakoukoliv změnu situace," uzavřel Husák.

20. prosince 2016
mjr. Bc. Vlasta Suchánková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem