Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Bezpečnostní opatření v Edenu

Pražská policie se připravuje na nedělní fotbalové utkání. 

V souvislosti s nedělním utkáním ePojištění.cz ligy mezi mužstvy SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň připravuje pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření. Na něm se budou podílet desítky policistů dopravní, pořádkové i kriminální služby, policisté na koních i se služebními psy, kolegové z antikonfliktního týmu a v neposlední řadě i z krajské a speciální pořádkové jednotky. V případě příznivého počasí plánují policisté i nasazení vrtulníku, který je v monitorování dopravy i bezpečnostní situace v okolí stadionu neocenitelným pomocníkem.

Prioritou policie bude standardně dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu a veřejným pořádkem a to nejen v okolí stadionu ale i v ostatních částech metropole, v prostředcích MHD a na vytipovaných nádražích. Tento úkol budou policistům pomáhat zvládat již tradičně i strážníci městské policie. Policisté v rámci příprav bezpečnostního opatření úzce spolupracují s pořadatelem i zástupci obou sportovních klubů, městskou částí a pracovníky dopravního podniku.

Ačkoliv samotné utkání začíná až v 16:00 hodin, brány vršovického stadionu budou otevřeny již o dvě hodiny dříve. Policie v této souvislosti upozorňuje na omezenou kapacitu parkovacích míst a fanouškům doporučuje, aby k přepravě na stadion vyžili v maximální možné míře prostředky MHD. Na místě je zmínit i žádost pořadatelů o dochvilnost návštěvníků, kteří musí počítat s nutnými bezpečnostními prohlídkami u jednotlivých vstupů. Samozřejmostí je i zákaz vnášení pyrotechniky a alkoholických nápojů na stadion. Porušení návštěvního řádu bude sankcionováno.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová - 3. března 2017

vytisknout  e-mailem