Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Bezpečnostní opatření v den fotbalového utkání FC Viktoria Plzeň a GNK Dinamo Záhřeb

PLZEŇ – Ve čtvrtek 14. února 2019 se koná fotbalové utkání mezi kluby FC Viktoria Plzeň a GNK Dinamo Záhřeb, během něhož na veřejný pořádek a bezpečnost v dopravě bude dohlížet několik desítek policistů. 

Již ve čtvrtek dne 14. února 2019 se na stadionu Doonsan Aréně v Plzni uskuteční fotbalový zápas vyřazovací fáze Evropské ligy mezi mužstvy FC Viktoria Plzeň a GNK Dinamo Záhřeb. Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje připravilo v souvislosti s tímto utkáním bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku ve spolupráci s kolegy z pořádkových jednotek Karlovarského a Jihočeského kraje a samozřejmě s pořadatelskou agenturou.

V pohotovosti budou již od ranních hodin policisté z řad pořádkové policie, cizinecké, dopravní i kriminální služby, kteří budou dohlížet na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti nejen v bezprostředním okolí fotbalového stadionu. Do policejního opatření budou nasazeni i členové antikonfliktního týmu a v terénu budou i psovodi se služebními psy. V blízkosti sportoviště pak budete moci spatřit též i kolegy z oddělení služební hipologie Krajského ředitelství hlavního města Prahy.

Pohyb příznivců obou klubů bude po plzeňské metropoli policie pečlivě monitorovat. Zaměří se při tom na centrum města Plzně a především i na restaurace a bary. Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budeme průběžně shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra. Zápas s sebou nese i určitá rizika, lze předpokládat, že ze strany některých neukázněných příznivců klubů a diváků by mohlo dojít k narušení veřejného pořádku.

Pozornost bude z naší strany věnována i autobusovému nádraží a rovněž osobní dopravě. Policisté samozřejmě budou monitorovat i všechny příjezdové cesty do Plzně. Podle předběžných informací by mělo dorazit přibližně kolem 1000 fanoušků fotbalového týmu GNK Dinamo Záhřeb. Někteří fanoušci by měli přicestovat svými osobními motorovými vozidly a dodávkami.

Z důvodu zachování bezproblémové dopravní situace žádáme všechny, kteří přijedou na utkání, aby dbali pokynů policistů a se svými vozy parkovali na vyznačených místech. Vzhledem k tomu, že parkovací dům Na Rychtářce bude v den utkání od 17.00 hodin vyblokovaný a fanoušci v něm nebudou moci parkovat, proto si raději zajistěte parkování na jiném místě. Parkování také nebude možné na Denisovo nábřeží v Plzni a v ulici Dřevěná. Doporučujeme tedy zaparkovat vozidla na okrajových částech Plzně a do centra se dopravit městskou hromadnou dopravou. Pivovarská láva do Štruncových sadů bude uzavřena. Přístup k sektorům T10 a T11 bude směrem od fanshopu.

Začátek fotbalového utkání je plánován na 21 hodinu. Při zajišťování akce bude Policie České republiky a pořadatelská služba postupovat podle předem dohodnutých pravidel. Ta bude klást důraz na důkladné kontroly u vstupu na stadion, včetně kontroly totožnosti, které mohou znamenat určité časové zdržení. Je třeba, aby návštěvníci této akce dorazili včas.

pprap. Iveta Kořínková
vrchní asistent

vytisknout  e-mailem