Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Bezpečnostní opatření související s fotbalovými utkáními - 25

Zveřejnění podle ustanovení § 5 odst. 3 zákona č. 106/1999 Sb. 

Žadatel v návaznosti na své předchozí žádosti o informace uvedl:

“1) Žádám o poskytnutí kopií místních ujednání a záznamů o jejich vyhodnocení, které se vztahují ke všem zápasům 21. kola fotbalové Fortuna ligy, tedy:

a. Jablonec – České Budějovice (hráno 17. února 2024 v Jablonci);
b. Mladá Boleslav – Baník Ostrava (hráno 17. února 2024 v Mladé Boleslavi);
c. Pardubice – Teplice (hráno 17. února 2024 v Pardubicích);
d. Sigma Olomouc – Hradec Králové (hráno 17. února 2024 v Olomouci);
e. Bohemians Praha – Viktoria Plzeň (hráno 17. února 2024 v Praze);
f. Karviná – Slavia Praha (hráno 18. února 2024 v Karviné);
g. Zlín – Slovácko (hráno 18. února 2024 ve Zlíně); a
h. Sparta Praha – Slovan Liberec (hráno 18. února 2024 v Praze).

2) Pro případ, že by místní ujednání k některému z utkání v bodě 1 nebylo sepisováno v písemné podobě, žádám o sdělení, z jakého důvodu tomu bylo a jak byla hodnocena rizikovost takového utkání. Dále žádám o informaci, kolik osob bylo během takového utkání zajištěno s rozlišením, zda šlo o fanouška domácího nebo hostujícího týmu a zda důvodem zajištění byl přestupek nebo trestný čin.“

Policie České republiky poskytla žadateli následující informace:

Ad 1) Povinný subjekt poskytl žadateli v příloze místní ujednání a jejich vyhodnocení požadovaná pod písmeny 1b., 1c., 1e., 1f., 1g. a 1h.

Ad 2) Povinný subjekt konstatoval, že místní ujednání požadovaná pod písmeny 1a. a 1d. nebyla sepsána, a proto ani vyhodnocena. Z uvedeného důvodu je povinný subjekt nemohl žadateli poskytnout. Tato fotbalová utkání byla posouzena jako neriziková a v souvislosti s nimi nebyla zajištěna nebo zadržena žádná osoba.

Ve vztahu k poskytnutým ujednáním a jejich vyhodnocením povinný subjekt zároveň poskytl žadateli doprovodnou informaci ve smyslu ustanovení § 3 odst. 6 zákona č. 106/1999 Sb. ohledně znečitelněných částí textu poskytnutých dokumentů. Povinný subjekt znečitelnil v poskytnutých dokumentech jednak v souladu s ustanovením § 8a  odst. 1 zákona č. 106/1999 Sb. osobní údaje signatářů místního ujednání a jeho vyhodnocení (jména, příjmení, vlastnoruční podpisy, telefonní čísla, e-mailové adresy) a stejné údaje ohledně dalších osob podílejících se na zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku během sportovní akce a jednak informace významné z taktického hlediska a vztahující se k organizaci opatření k ochraně bezpečnosti osob, majetku a veřejného pořádku v souvislosti s fotbalovým utkáním, jejichž zveřejnění by bylo způsobilé ve smyslu ustanovení § 11 odst. 6  zákona č. 106/1999 Sb. ohrozit schopnost orgánů veřejné moci zajišťovat veřejný pořádek a předcházet trestné činnosti, a proto způsobilé v budoucnu ohrozit účinnost obdobných bezpečnostních opatření (počty příslušníků bezpečnostních složek podílejících se na zajištění bezpečnosti a veřejného pořádku během sportovní akce, odhady počtu rizikových fanoušků domácího i hostujícího týmu, specifické úkoly uložené pořadatelské a bezpečnostní službě s ohledem na možná bezpečnostní rizika mimo standardně stanovené pracovní činnosti, specifická opatření doporučená pořádajícímu klubu k dalším fotbalovým utkáním na základě vyhodnocení místního ujednání).  

PhDr. Jiří Vokuš, 2. 4. 2024

vytisknout  e-mailem