Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Bezpečnostní opatření související s „Dušičkami“

Policie České republiky v souvislosti s uctěním „Památky zesnulých“ uskutečnila na celém území Olomouckého kraje bezpečnostní opatření. 

Policie České republiky v souvislosti s uctěním „Památky zesnulých“ uskutečnila na celém území Olomouckého kraje bezpečnostní opatření, a to jak na úseku BESIP, tak i k předcházení páchání majetkové trestné činnosti na místních hřbitovech a v jejich okolí.

Preventivní dopravně bezpečnostní akce byla zaměřená zejména na kontrolu dodržování předepsané rychlosti jízdy motorových vozidel, způsobu jízdy vozidel, dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technického stavu motorových vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona. Upozorňujeme řidiče, aby důsledně dodržovali veškerá pravidla bezpečné jízdy a přizpůsobili způsob i rychlost dopravní situaci.

Do této akce bylo nasazeno 112 policistů, kteří zastavili a zkontrolovali celkem 1210 vozidel. Z daného počtu se přestupku dopustilo 154 řidičů. Bloková pokuta byla udělena ve 149 případech v celkové částce 57 100 Kč. U 5 případů policisté přestupce oznámili správnímu orgánu. Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 19 řidičů. Ve špatném technickém stavu mělo vozidlo 32 řidičů. 29 řidičů nebylo za jízdy připoutáno bezpečnostním pásem. U 3 řidičů bylo zjištěno požití alkoholických nápojů před jízdou.

Hlídky Policie České republiky též vykonávaly preventivní činnost na parkovištích u hřbitovů a na hřbitovech v souvislosti se zvýšeným pohybem občanů, kteří došli uctívat „Památku zesnulých“. Zvýšený počet lidí láká a dává příležitost zlodějům, kteří se zaměřují na cenné věci zanechané na viditelném místě v interiéru motorových vozidel zaparkovaných na parkovištích a v okolí hřbitovů. Policisté osobně informovali občany o tom, aby byli obezřetní a ve svých vozidlech nenechávali nic, co by mohlo vést zloděje ke krádeži. Stejně tak hlídky policistů informovaly o tom, jak je důležité nenechávat si své osobní věci, jako jsou kabelky, batohy a tašky volně položené poblíž náhrobků. Tohoto okamžiku pak může využít zloděj a věci jim odcizit přímo za zády, v momentě kdy se věnují třeba zapalování svíček nebo úpravě hrobu.

por. Mgr. Petr Piňos

7. 11. 2017

Odkazy do noveho okna

Dušičky

Dušičky 

Detailní náhled

Dušičky

Dušičky 

Detailní náhled

Dušičky

Dušičky 

Detailní náhled

Dušičky

Dušičky 

Detailní náhled

Dušičky

Dušičky 

Detailní náhled

Dušičky

Dušičky 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem