Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Bezpečnostní opatření na drogy

OLOMOUCKÝ KRAJ - Policisté se zaměřují na protiprávní jednání související s problematikou návykových látek. 

Od 14:00 hodin dne 10. července do 02:00 hodin dne 11. července se uskutečnilo bezpečnostní opatření Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, do kterého byly nasazeny více jak čtyři desítky policistů a také příslušníci Celní správy ČR.

Během této akce se policisté společně s celníky zejména v Olomouci, ale i menších městech, zaměřili na protiprávní jednání související se zneužíváním omamných a psychotropních látek, s jejich výrobou a obchodováním s nimi. Jejich cílem bylo např. zjišťování a postih osob, které neoprávněně přechovávají návykové látky, kontrola dodržování zákazu prodeje nebo podávání alkoholických nápojů osobám mladším 18 let nebo prodej a podávání tabákových výrobků osobám mladším 18 let.

Svoji pozornost směřovali především do prostor , kde se schází větší množství osob k trávení volného času, tj. do okolí dětských hřišť, parků a přilehlé zeleně v okolí obytných zón. Kontrolovali také nádražní haly a prostory před nádražím, okolí obchodních domů nebo veřejně přístupné prostory u školských zařízení, kde se často mládež schází. V neposlední řadě se také zaměřili na bezpečnost silničního provozu.

Zjistili celkem 33 přestupků, z toho ve 24 případech se jednalo o přestupky na úseku toxikomanie, ve dvou případech se jednalo o alkohol v dopravě, tzn. dva řidiči řídili pod vlivem alkoholu, a v 7 případech šlo o běžné dopravní přestupky.

por. Mgr. Marie Šafářová
13. července 2020

vytisknout  e-mailem