Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Bezpečnostní opatření „Koleje“

MS kraj - policisté kontrolovali, jak je dodržován zákaz vstupu do kolejiště 

Z důvodu zajištění bezpečnosti osob a provozování drážní dopravy uskutečnili policisté krajského ředitelství v minulém týdnu bezpečnostní opatření, během něhož se převážně zaměřili na chodce pohybující se na místech, kde je to zákonem o dráhách zakázáno. Hlavním cílem bylo případným přestupcům připomenout, že se pohybují v rizikových úsecích trati, kde jezdí vlaky vysokou rychlostí a střety osob s drážními vozidly pak mohou mít fatální důsledky.

Na akci se podíleli policisté oddělení hlavní nádraží Ostrava a obvodních oddělení, v jejichž teritoriu se nachází železniční koridor. V rámci svých služebních obvodů pak vytipovali riziková místa, o kterých z minulých zkušeností ví, že zde není respektován zákaz vstupu do kolejiště.

Během trvání opatření policisté zjistili 31 přestupků v souvislosti s nerespektováním bezpečnostní tabulky „Zákaz vstupu do kolejiště“. Dalších 20 osob řešili za vstup do kolejiště na širé trati. Téměř všechny tyto přestupky vyřešili příkazem na místě, přičemž celková výše uložených pokut byla přes 8 000 Kč. Jedna osoba, která s finanční sankcí nesouhlasila, byla k dalšímu řízení oznámena Drážnímu úřadu.

por. Mgr. Daniela Vlčková
oddělení tisku
1. 7. 2022

Odkazy do noveho okna

Kontrola na železnici

Kontrola na železnici 

Detailní náhled

Zákaz vstupu

Zákaz vstupu 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem