Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Bezpečnostní opatření

KLATOVY - Kontroly podávání alkoholu osobám mladším osmnáct let. Během nočních hodin policisté zjistili několik protiprávních jednání. 

Policisté z obvodního oddělení v Klatovech prováděli v době od pátku 8. února do soboty 9. února letošního roku bezpečnostní opatření. V rámci tohoto opatření se zaměřili na dodržování zákazu při podávání alkoholu mladistvým osobám i obecní vyhlášky, která se týká provozní doby restauračních zařízení na území města.

Při kontrolách čtyř restaurací a barů v nočních hodinách policisté zjistili podávání alkoholu osobám mladším osmnáct let. U dvou mladíků a čtyř dívek byly při dechových zkouškách zjištěny pozitivní hodnoty, konkrétně od 0,10 do 0,94 promile alkoholu.

V rámci kontrol policisté zjistili, že v provozovně baru došlo k porušování povinností stanovené obecní závaznou vyhláškou, kdy nebyla dodržena stanovená provozn í doba.

Dále policisté v baru nacházejícím se na ulici Křížové zjistili, že došlo k rozepři mezi dvěma mladými muži a důvodem byla nabídka návykové látky, o kterou muž neměl zájem. Podezřelý místní dvacetiletý muž vydal sušinu rostlinného původu. Podle Zákona číslo 167/1998 Sb., o návykových látkách se fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že neoprávněně přechovává návykovou látku v malém množství pro vlastní potřebu, za tento přestupek lze uložit pokutu do 15 000 Kč.

Přestupky budou předány správnímu orgánu.

nprap. Ladmanová Dana

11. února 2019

vytisknout  e-mailem