Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Bezpečnostní opatření - aktualizace

Pražská policie chystá v souvislosti se čtvrtečním fotbalovým utkáním v Edenu bezpečnostní opatření. 

Pražská policie chystá z důvodu konání čtvrtečního fotbalového utkání mezi mužstvy SK Slavia Praha a Feyenoordem Rotterdam bezpečnostní opatření, jehož cílem bude bezproblémový průběh této akce. Na opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy a na koních. K dispozici bude i policejní vrtulník.

Vzhledem k tomu, že očekáváme příjezd i některých radikálních příznivců hostujícího týmu, kteří se v minulých dnech zapojili do násilností v Rotterdamu  a nemůžeme vyloučit jejich agresivní chování, pražské policisty posílí kolegové z pořádkových jednotek z Brna, Plzně a Ústí nad Labem.   

Policie také počítá s posílením výkonu služby v ulicích metropole již od dnešního odpoledne, kdy předpokládáme příjezd asi tří tisíc těchto příznivců, kteří mají podle všeho v plánu přes noc holdovat alkoholu v barech v centru Prahy.

Podle zatím zjištěných informací se tito příznivci fotbalového klubu Feyenorod mají ve čtvrtek odpoledne okolo 16 hodiny přesouvat z centra metropole ke stadionu ve Vršovicích. Celou dobu na ně budou dohlížet pořádkové jednotky, aby eliminovaly možné násilnosti a narušení veřejného pořádku.

V rámci přípravy bezpečnostního opatření policie komunikuje i s velvyslanectvím Nizozemského království a do Prahy přejede také sedm policistů z Rotterdamu, kteří se specializují na problematiku fotbalového násilí.

Policistům bude také pomáhat několik desítek strážníků Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření úzce spolupracujeme nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.

kpt. Jan Daněk – 24. 11. 2021

Aktualizace: V souvislosti s opatřením zadrželi pražští policisté včera v podvečer na Staroměstském náměstí mladíka z Holandska, který vhodil zažehnutou světlici mezi skupinku turistů stojící opodál. Světlice popálila jednu z turistek na ruce, což si vyžádalo lékařské ošetření. Po něm byla z nemocnice propuštěna do domácího léčení. Mladíka následně zadrželi policisté a předvedli na policejní služebnu k dalším úkonům. Případ je prověřován pro podezření z trestného činu výtržnictví a je projednáván ve zkráceném přípraném řízení. Za tento skutek hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský - 25. listopad 2021

vytisknout  e-mailem