Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Bezpečnostní opatření - 17. listopad 2017

On-line aktualizované zpravodajství k bezpečnostnímu opatření Policie ČR. 

21:00
Pražská policie s ohledem na aktuální situaci v metropoli redukuje stávající bezpečnostní opatření. Policisté a strážníci budou i nadále dohlížet na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost dopravy v místech, kde ještě jednotlivé akce pokračují. Svou pozornost budou samozřejmě věnovat rovněž prostředkům městské hromadné dopravy, dopravním uzlům, nádražím a dalším lokalitám se zvýšenou koncentrací osob.

17.45
V tuto chvíli uzavřeli dopravní policisté sjezd z ulice Wilsonova na Václavské náměstí. Důvodem je zajištění bezpečnosti velkého množství osob, které přišly sledovat koncert konaný v horní části Václavského náměstí u sochy svatého Václava. Prosíme řidiče, aby respektovali pokyny policistů, kteří v místě usměrňují provoz.

16:10
Krátce po půl čtvrté policie v souvislosti s jedním z pochodů zadržela na Senovážném náměstí 2 osoby pro neuposlechnutí výzvy. Oba zadržení skončili na policejní služebně. Policie zveřejní v nejbližší době záběry ze zadržení.

15:00
Policisté v souvislosti s probíhajícími akcemi dohlížejí na veřejný pořádek i zákonnost samotných shromáždění a projevů. Největší pozornost policie v tomto ohledu věnuje shromáždění na Můstku a na Náměstí republiky. Ztěžejní roli již tradičně hrají policisté Antikonfliktního týmu. Kriminalisté průběh akcí monitorují a dokumentují pro pozdější vyhodnocení. Případná protiprávní jednání a projevy budou řešeny v souladu se zákony.

12:00
Dosud nejfrekventovanější lokalitou hlavního města je zcela jistě Národní třída. To ostatně dokazují i přiložené záznamy z Městského kamerového systému. Byť byla dopravní omezení na Národní třídě avizována s předstihem, policisté i strážníci jsou zahlceni dotazy nespokojených řidičů.

11:00
Velící štáb bezpečnostního opatření v sídle krajského ředitelství policie v Kongresové pečlivě vyhodnocuje aktuální situaci v pražských ulicích a rozhoduje o efektivním nasazení sil a prostředků. V tomto ohledu policii bezesporu pomáhá zejména hustá síť Městského kamerového systému. S ohledem na rozsáhlost dnešních opatření je posíleno i pracoviště Integrovaného operačního střediska a dispečink tísňové linky 158.

10::00
Policisté a strážníci městské policie zajišťují hladký průběh prvních pietních akcí na Národní třídě a monitorují bezpečnostní situaci na dalších frekventovaných místech v metropoli.

09:00
Pražská policie zahájila avizované bezpečnostní opatření, ke kterému najdete základní informace zde. Policisté v tuto chvíli již působí ve stanovených úsecích, kde dohlíží na veřejný pořádek a bezpečnost a plynulost silničního provozu.

08:00
Probíhají poslední přípravy na dnešní bezpečnostní opatření a instruktáže policistů v jednotlivých úsecích.

Odkazy do noveho okna

Antikonfliktní tým v akci1

Antikonfliktní tým v akci1 

Detailní náhled

Antikonfliktní tým v akci2

Antikonfliktní tým v akci2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem