Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Bezpečnostní akce "VODA"

KRAJ: Policisté dohlíží na vodních cesty i vodní plochy. 

Kraj - Celorepubliková bezpečnostní akce s názvem „VODA“ probíhá během letních měsíců také na několika místech v Jihomoravském kraji. Policisté se zaměřují na odhalování protiprávního jednání v souvislosti s řízením a provozem plavidel. Někdy se kontroly konají v součinnosti se Státní plavební správou.

V úterý 24. července proběhla výše zmíněná akce na vodní nádrži Nové Mlýny. Z policejního katamaránu mikulovští policisté kontrolovali vůdce plavidel. Zajímali se hlavně o to, zda nejsou pod vlivem alkoholu a zda mají u sebe doklady i předepsanou výbavu. Výsledky dopadly velmi pozitivně. Policisté nezjistili žádného podnapilého a řešili pouze drobné prohřešky.

Na Novomlýnské nádrži je policejní člun nezbytný. Kolegové každoročně zasahují při zachraňování plavců i vyznavačů vodních sportů, které se zde provozují. Někteří totiž podcení své síly, neodhadnou povětrnostní podmínky a hrozí jim utonutí. O velkém štěstí může například hovořit plavec, kterého policisté zachraňovali minulý týden. Tento muž se pod vlivem alkoholu rozhodl, že nádrž přeplave napříč, ovšem své síly přecenil. Nakonec byl rád, že mu policejní člun přijel na pomoc.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 26. července 2018

Odkazy do noveho okna

akce VODA_1

akce VODA_1 

Detailní náhled

akce VODA_2

akce VODA_2 

Detailní náhled

akce VODA_3

akce VODA_3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem