Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Bezpečnost dětí na prvním místě

LIBEREC - Policisté navštívili další příměstský tábor, tentokrát zavítali do sportovně zaměřeného tábora Sport Kids ve veseckém arerálu. 

Na konci pracovního týdne vyrazili policisté opět za dětmi, tentokrát navštívili malé sportovce na příměstském táboře Sportkids ve sportovním areálu Liberec - Vesec. Zde na ně čekalo již padesát zvídavých dětí, které netrpělivě vyhlížely, co si pro ně policisté připravili. 

8Děti na chvíli odložily svá jízdní kola a pozorně poslouchaly přednášku o bezpečném chování nejen v silničním provozu, ale i při pohybu u vody a ve vodě a také rady, jak se mají zachovat v případě podezřelých nálezů, zbraní či injekčních stříkaček.

A protože je pro policisty bezpečnost dětí na prvním místě, nakonec přednášky všechny obdržely reflexní přívěsky na tašky či batůžky a zároveň jim policisté vysvětlili jejich důležitost pro viditelnost v silničním provozu.

Závěrem si mohli malí sportovci prohlédnout a vyzkoušet výstroj, kterou mají policisté zařazeni v pořádkové jednotce tzv. těžkooděnci, mohly usednout do vozidla Škoda Kodiaq a jako překvapení pro ně byl příjezd rozblikaného vozidla pro skrytý dohled liberecké dopravní policie a policista na  policejním motocyklu. I za řidítka motocyklu BMW mohly děti usednout a zahoukat si majákem. 

Plné dojmů se děti s policisty loučily  a s velkým nadšením jim při odjezdu mávaly. 


13. 8. 2023
kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová
koordinátorka prevence KŘP Libereckého kraje 

vytisknout  e-mailem