Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Bezpečně u vody – Řídím, piju nealko pivo.

MS kraj – prevence u vody napříč krajem 

Již tradičně se policisté během letních měsíců vydávají za občany k vodním plochám v rámci preventivní akce „Bezpečně u vody“. Tento ročník byla tato akce propojena s kampaní „Řídím, piju nealko pivo“, na které se spolupodílel Český svaz pivovarů a sladoven. Díky tomu se hosté přehrad mohli osvěžit nealko pivem, které si mohli odnést v termo tašce s logem kampaně. Přítomným dětem pro změnu udělal radost nafukovací míč do vody, přívěsek ve tvaru plováku s dětskou plážovou hrou s logem pojišťovny ministerstva vnitra.

Karviná

 V teritoriu Územního odboru Karviná, se tato akce uskutečnila v sobotu 17. července 2021 na vodní ploše Těrlické přehrady a v jejím okolí. Policisté z oddělení v Těrlicku poskytovali občanům informace k bezpečnému pobytu nejen na vodě, ale i v její blízkosti. Zaměřili se na problematiku požívání alkoholu a věnovali se také preventivním radám, jak správně zabezpečit svůj majetek a eliminovat tak příležitosti k jeho odcizení. S uvedenými policisty na této preventivní aktivitě spolupracovali i policisté Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje a oddělení hlídkové služby Karviná. Kromě policistů byl akci přítomen i pracovník Státní plavební správy a členové rybářské stráže Českého rybářského svazu Havířov.

Bruntál

Na Bruntálsku se tato akce realizovala již podruhé během prvního prázdninového měsíce. Odkaz naleznete zde. Na vodní nádrži Slezská Harta preventivní akce proběhla v sobotu 24. července 2021. Policisté společně, se zástupci Státní plavební správy a Rybářské stráže, vyrazili na vodní plochu a kontrolovali dodržování pravidel. Celkem bylo zkontrolováno 20 lodí z toho jedno velké plavidlo. Byla provedena 1 dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem.  Státní plavební správa pak udělila jednu blokovou pokutu, kdy vůdce plavidla neměl lodní osvědčení a rovněž Policie ČR vyřešila na místě dvě blokové pokuty za porušení zákazu vjezdu k vodníku dílu. Rekreanti a další návštěvníci vodní nádrže se mohli potkat s policisty, kteří je zejména upozorňovali na zabezpečení jejích majetku a poukazovali na jejich zodpovědnost při požívání alkoholických nápojů při pobytu u vody. Oslovení jednotlivci byli obdarováni informačními letáky, nealkoholickými nápoji a dalšími preventivními předměty.

Frýdek-Místek

A jako poslední preventivní akce tohoto rázu proběhla dne 7. 8. 2021 na Žermanické přehradě na Frýdecko-Místecku. Článek k první realizované akci  na Frýdecko-Místecku naleznete zde. Na dodržování zásad bezpečného chování, pravidel na vodní ploše i kolem ní dohlížela Státní plavební správa a Speciální pořádková jednotka spolu s preventistkou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a hlídka obvodního oddělení Nošovice. Návštěvníci si kromě výše uvedených dárků odnesli cenné rady a upozornění na možná rizika při pohybu na vodních plochách. Důraz byl kladen zejména na to, aby si vůdci plavidel uvědomovali rizika, které mohou nastat při požití alkoholu. V přidružených campech jsme promlouvali k občanům, aby si střežili své cennosti a dostatečně věnovali pozornost u dětí neplavců. 

Ve všech okresech měl letošní ročník preventivní akce „Bezpečně u vody“ – „Řídím, piju nealko pivo“, pozitivní ohlasy.

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
por. Bc. Miroslav Kolátek
nprap. Karla Špaltová
nprap. Bc. Lucie Galiová
 

Oddělení prevence
7. srpna 2021

vytisknout  e-mailem