Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Bezpečně na silnicích v příhraničí

Ms kraj - dopravní kontroly v česko-polském příhraničí 

projekt_bezpecne_02.jpgSpolečně s kolegy z Polské republiky v pátek 12. září odpoledne realizovali Moravskoslezští policisté dopravně bezpečnostní akci. Uskutečnila se v rámci udržitelnosti projektu "Bezpečně na silnicích v příhraničí - podpora prevence a společné řešení problémů". Projekt je spolufinancován z Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Polská republika 2007 – 2013, z fondů mikroprojektů Euroregionu Silesia.

projekt_bezpecne_03.jpgPřestože hlavní část realizace preventivního projektu proběhla od května roku 2011 do června roku 2012, je stále „živý“. To konečně dokládá také současná kontrolní akce. Projekt řeší spolupráci policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje s policisty Opolského a Slezského vojvodství Polské policie při zabezpečování bezpečnosti na pozemních komunikacích v česko-polském příhraničí.

projekt_bezpecne_01.jpgCílem projektu je nejen vzájemná výměna zkušeností realizací specifických preventivních aktivit, ale také výměna zkušeností s využíváním speciálních technických prostředků, jejichž pořízení je též věcným obsahem projektu. Realizace projektu umožňuje rozvoj spolupráce, zlepšení komunikace a koordinaci aktivit mezi dopravními policisty na obou stranách česko-polské hranice. Projekt přispívá ke zvýšené bezpečnosti na silnicích v příhraničí.


projekt_bezpecne_04.jpgV pátek 12. září 2014 v odpoledních hodinách proběhla na šesti místech Moravskoslezského kraje v rámci udržitelnosti projektu další dopravně bezpečnostní akce. Čeští a polští policisté ve společných hlídkách mimo jiné také využili techniku, která byla zakoupena při realizace výše zmíněného projektu. Jedná se o sady pro měření propustnosti autoskel a sady pro distanční monitorování a dokumentaci rizikového chování účastníků silničního provozu.

Během trvání akce po policisté zkontrolovali 191 vozidel, z nichž 77 bylo z Polské republiky. Z téměř 60 měření za použití sady pro měření propustnosti skel nevyhovovalo 8 vozidel. Nejčastějším přestupkem, který policisté během pátečního odpoledne zjistili, byl nevyhovující technický stav vozidel (14). Tři osoby nepoužily bezpečnostní pásy a dvě děti nebyly převáženy v zádržných systémech.

Včetně výše uvedených policisté zjistili celkem 30 přestupků, z nichž 29 vyřešili na místě udělením blokových pokut (8 100,- Kč) a jeden oznámili příslušnému správnímu úřadu.

logo_01.png
 

por. Mgr. Daniela Vlčková
Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
16.9.2014
 

vytisknout  e-mailem