Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Bezpečně na netu - Linka bezpečí ONLINE

Určená pro oběti internetové kriminality 

Víte, že existuje linka, která pomáhá dětským obětem internetové kriminality? Tento zajímavý projekt „Linka bezpečí online – bezpečně na internetu“ naleznete  na stránkách www.internethelpline.cz. Projekt je schválen Evropskou komisí a financovaný z fondů EU.

Pod názvem „Bezpečně na netu“ vznikla v roce 2007 Dětská poradna pro bezpečnější používání internetu a to jako součást mezinárodního projektu Safer Internet Plus. INTERNET HELPLINE (Linka bezpečí ONLINE) poskytuje dětem a dospívajícím první pomoc formou psychologické a sociální asistence při práci s internetem. Naleznete zde odkazy určené pro děti, mládež a dospělé. Jde o vůbec první specializovanou linku krizové intervence v České republice.  

Hlavním cílem této formy krizové intervence je zřízení speciální asistenční služby „Helpline“ na stávající bezplatné „Lince bezpečí“ (tel. číslo: 116 111), kam mohou děti nebo dospělí ohlásit zneužívání dětí při komunikaci na internetu. Odborní konzultanti zde dětem poskytnou nezbytnou psychosociální pomoc a také jim poradí, jak bezpečněji internet používat. Jedná se především  o případy, kdy děti pociťují znepokojení a ohrožení během prohlížení webových stránek, chatování, hraní her nebo při obtěžování prostřednictvím mobilu či jiným médií.

Více na: HORKÁLINKA.CZ - Co a jak hlásit?
              TELEFONICKÁ POMOC OBĚTEM (tel. číslo: 116 111)

mjr. Mgr. Iva Marková, por. Mgr. Lenka Burýšková
7. 12. 2009

vytisknout  e-mailem