Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Bezpečná cesta do školy

JIČÍNSKO - Setkání s nejmladšími žáky v Železnici 

V pondělí 30. ledna přijel za nejmladšími dětmi do Základní školy v Železnici pracovník Preventivně informační skupiny Jičín.
Na učebně si povídal se žáky první a druhé třídy o základních pravidlech bezpečného chování doma i na ulici. Děti si rychle vzpomněly, co všechno je dobré překontrolovat, než uzamknou vchodové dveře bytu. Obcí prochází frekventovaná silniční komunikace z Jičína na Lomnici nad Popelkou. Proto se také hovořilo o bezpečném přejití vozovky a chování v její bezprostřední blízkosti. Hned před školou je přechod pro chodce, který většina žáčků denně používá.
Preventistu příjemně překvapilo, jak přesně vyjmenovali základní bezpečnostní pravidla, která musí chodec dodržet, než vstoupí na přechod. Společně si také zopakovali důležitá telefonní čísla linek tísňového volání. Na krátkém příběhu si vysvětlili správný postup volajícího. Záchranářům určitě velmi pomůže, když se o události dozvědí od oznamovatele co nejvíce přesných informací.
S preventistou přijel do školy i policista z Obvodního oddělení Jičín. Dětem představil část výstroje a výzbroje, kterou strážci zákona používají při výkonu služby. V závěru trpělivě odpovídal na nejrůznější dotazy posluchačů.

por. Bc. Petr Janda
31. 01. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

30. 01. ZŠ Železnice 

Detailní náhled

Jičínsko

30. 01. ZŠ Železnice 

Detailní náhled

Jičínsko

30. 01. ZŠ Železnice 

Detailní náhled

Jičínsko

30. 01. ZŠ Železnice 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem