Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Bezmála čtyři desítky přestupků

ČESKOLIPSKO – Na dopravu v okolí Máchova jezera dohlíželi dopravní policisté. 

Policisté ze služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje kontrolovali vozidla a řidiče kolem Máchova jezera.

Mezi oblíbené turistické destinace v Libereckém kraji, zejména pak v období letních prázdnin, patří již tradičně také Máchův kraj. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst je bezprostřední okolí Máchova jezera s nespočtem kempů, chat a chalup. Jmenovat můžeme například Doksy, Staré Splavy nebo okolí Břehyně.
Přívětivé letní počasí láká návštěvníky nejen ke krátkému zastavení se v těchto místech, ale i k víkendovým či mnohem delším pobytům k aktivní rekreaci. To s sebou přináší také více automobilů v bezprostředním okolí turistických a rekreačních lokalit, vyšší počty cyklistů, chodců a především dětí.

Zájem o tuto lokalitu mají také policisté. V uplynulém týdnu se dopravní policisté opakovaně věnovali problematice dodržování pravidel v provozu na pozemních komunikacích, hlavně pak na dodržování rychlosti vozidel v obci, zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před a během jízdy, ale také na používání bezpečnostních pásů či na technický stav vozidel. V nepravidelných intervalech dopravní policisté během tří dnů v obcích Staré Splavy a Doksy zaznamenali na čtyři desítky přestupkových jednání řidičů. Nejčastějším přestupkem, který policisté řešili, byl nevyhovující technický stav vozidel, jednalo se o 18 případů. Ve 13 případech pak řidiči nerespektovali nejvyšší povolenou rychlost. Mezi další protiprávní jednání, kterých se nesvědomití řidiči dopustili, patřil alkohol za volantem, řízení bez řidičského oprávnění, držení hovorového zařízení či nesprávný způsob jízdy a nepoužití bezpečnostních pásů. Za zmínku stojí také fakt, že většina ze zaznamenaných přestupců nebyla z řad místních obyvatel. 

Hlídky služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje se budou po dobu letních prázdnin, ze zcela pochopitelných důvodů, i nadále věnovat problematice bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích v této lokalitě.

Zároveň apelujeme na motoristy ve všech turistických destinacích a rekreačních oblastech – dodržujte zákonné normy. Na silnicích rozhodně nejste sami, proto raději sundejte nohu z plynu.

11. července 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem